2019 PÖH Alımları Ne Zaman Yapılacak? PÖH Alım Sayısı Düştü Mü? İşte Son Durum

2019 yılı PÖH alımlarında son durum ne, PÖH alım sayısı düştü mü? 2019 PÖH alımlarıyla alakalı gündeme yansıyan tüm açıklamalar ve gelişmeler haberimizde...

2019 PÖH Alımları Ne Zaman Yapılacak? PÖH Alım Sayısı Düştü Mü? İşte Son Durum

2018 yılında yapılan PÖH alımlarının ardından henüz bir alım süreci gündeme gelmedi ve ilan yayımlanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda da her yıl PÖH alımı müjdesi verilir, ilanın yayımlanacağı tarih kamuoyuna duyurulurdu. Bu alımlarla alakalı Bakan Soylu'dan da henüz bir açıklama gelmedi. 2019 yılı PÖH alımlarının yapılıp yapılmayacağı, binlerce aday tarafından merak ediliyor. 2019 PÖH alım ilanlarının ne zaman yayımlanacağını, alım sayısının kaç olacağını merak eden adaylar bize sosyal medya ve iletişim kanallarımız aracılığıyla ulaşarak, merak ettiği konularda bir bilgi paylaşımında bulunmamızı istediler. Bizler de 2019 PÖH alımıyla alakalı gündeme yansıyan son gelişmeleri aktarmaya çalışıyor olacağız.

2019 PÖH ALIMLARI YAPILACAK MI?

Bakan Soylu bir panelde kendisine yöneltilen soruları cevaplandırmış, burada kendisine sorulan PÖH alımıyla alakalı soruya da şuanda mevcut polisler arasından PÖH sınıfına geçişlerin yapıldığı ve alımların sağlandığı ifadesini kullanmıştır. Açıklamasında eğer bir PÖH alımı söz konusu olursa da kadın adayların başvuru yapabileceği kadronun açılacağı bilgisini paylaşmıştır. Mevcut ihtiyaçların analizinin ardından bir ilan sürecinin mümkün olabileceğini, ihtiyaç doğmadığı sürece ilanın gündeme gelmesinin zor olduğunu aktaran Bakan Soylu, merak edilen bu sorunun yanıtını vermeye çalışmıştır. 2019 yılında eğer bir ilan söz konusu olacaksa, bu ilanın yaz aylarından sonra gündeme gelebileceğini düşünmekteyiz. Bu süreci de zaten sizlerle birlikte takip ediyor olacağız.

2019 PÖH ALIM AÇIKLAMASI YAPILDIĞINDA BİLDİRİM ALIN

Aşağıda yer alan bağlantılardan uygulamalarımızı indirin, anında haberiniz olsun!

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 4 yıl Önce

Lise mezunu bayan Pöh alımı olsun yaş sınırı çıksın artık

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Alırsanız inşallah lise mezunu alinsin

Memet
Memet - 4 yıl Önce

Olsun

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Lise mezunu bayan inşAllah olur ya birde boy bayanlarda 160 olsun sayın bakanim vatan sana canım feda

Dilan
Dilan - 4 yıl Önce

Lise mezunu olsun Yaş sınırı kalksın lütfen rica ediyorum