2 Şehirde 60 Güvenlik Korucusu Alımı Başvurusu Son Gün! İlkokul Mezunu, Bay, Bayan!

Jandarma Komutanlıklarından ve Kaymakamlıklardan açıklanan korucu alımı ilanlarına göre iki ilçede güvenlik korucusu alımı başvuruları 24 Temmuz 2020 tarihinde bitecek. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberde.

2 Şehirde 60 Güvenlik Korucusu Alımı Başvurusu Son Gün! İlkokul Mezunu, Bay, Bayan!

Kaymakamlıklar ve ilçe jandarma komutanlıkları bünyesinde istihdam edilmek üzere eğitim seviyesinde en az ilkokul ve üzerinde olan yaş şartında ise 40 yaşını geçmemiş adayların başvuru yapabileceği kadrolardan bir tanesi de Korucu alımı kadrolarıdır.

Geçtiğimiz haftalarda Jandarma komutanlıkları tarafından güvenlik korucusu alımı başvuruları yapılacağı açıklanmıştı. Bu alımlardan bir tanesi Kurtalan Kaymakamlığı bünyesinde olacak. Adaylar başvurularını 24 Temmuz 2020 tarihi saat 17:00'a kadar Kurtalan Kaymakamlığı'na dilekçe ile müracaat ederek yapmaları istenmektedir. Siirt Valiliğine tarafından idare ve denetim Müdürlüğünün Valilik makamının ilgili sayılı olurları ile kurtaran ilçesi kayabağlar beldesinde 30 adet güvenlik korucusu alımı yapılacağı açıklandı. 1 Temmuz 2020 tarihinde başvurular alınmaya başlamış ve yazılan yazıda 10 günlük sürenin ardından, 13 Temmuz ile 24 Temmuz tarihi arasında müracaat etmek isteyen vatandaşlar gerekli belgeleri Kaymakamlığa dilekçe ile sunabilecekleri ifade edilmiştir. Adaylardan istenilen bazı başvuru şartları şu şekildedir.

KORUCU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adayların askerliğini yapmış ya da askerlikten muaf olmaları kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmalı istenmektedir. Yaş şartlarında ise adayların 40 yaşından büyük olmamaları istenmektedir. Eğitim şartlarında En az ilkokul düzeyinde mezun olmak istemektedir. Kamu haklarından mahrum olmamak istenmektedir. Türk Ceza Kanunun 216 maddesinin 1. Fıkrasında yazılı olan suçlardan mahkum olmamaları istenmektedir. Taksirli suçlar olmak üzere yüz kızartıcı suçlar ve devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlardan hüküm almamış olmak istenmektedir. Diğer başvuru şartlarını ilan kılavuzundan edinebilirsiniz. Yaş şartlarında 40 yaşına kadar müracaat eden adayların yeterli olmaması halinde 40 ile 50 yaş aralığında da başvuru yapan adaylara sıra verilecektir.

//www.kurtalan.gov.tr/kayabaglar-beldesine-30otuz-guvenlik-korucusu-alim-duyurusu

TİLLO KAYMAKAMLIĞINA GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI;

Tillo Kaymakamlığı Korucu alımı ilanında 30 kişilik güvenlik korucusu istihdamı sağlanacak bu adayların başvurularını ilan kılavuzunda açıklanan şartlara sahip olmaları halinde Tillo Kaymakamlığı'nın ilanda açıklanan başvuru evraklarını hazırlayarak başvuru tarihlerinde evraklarını teslim etmeli istenmektedir. Başvuru şartlarını diğer detaylarına Tillo Kaymakamlığı Korucu alımı ilanı detaylarından öğrenebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 22:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Malatya ya alım ne zaman başlıyacak

Necmettin
Necmettin - 3 yıl Önce

Karsta alım nezaman sayın yitkilerim

Necmettin
Necmettin - 3 yıl Önce

Karsta alım nezaman sayın yitkilerim

Yunus
Yunus - 3 yıl Önce

Bitlis Adilcevaz korucu alımı varmı alınsın artık bekliyoruz Sn bakanım bize yazık değilmiyiz Allah sizi başımızdan eksik etmesin

vedat vargün
vedat vargün - 3 yıl Önce

Sayın bakanım Kars Digor dağpınar mahalemiz beldeden beş km uzakta ve telikeli siyasi nedenlerden dolayı korucu alımı yapılmıyor korucu alımı istiyoruz saygılar

Ramazan aslan
Ramazan aslan - 3 yıl Önce

Sayın bakanım erganiye de alım olsun

Kazım kazimoglu
Kazım kazimoglu - 3 yıl Önce

Sayın bakanim karş selim kekeç köyünede korucu alımı istiyoruz siz değerli büyüklerimizin desteğiyle bizde vatana hizmet etmek istiyoruz bu onurlu ve şerefli mesleği yapmak bizim icin şereftir gereğinin yapılmasını bize yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla. ..kazım kazimoglu.

SinanS erkan
SinanS erkan - 3 yıl Önce

Sn bakanim vanda kurucu alimi ne zaman