TSK 2018 Yılı Astsubay Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

TSK ( Türk Silahlı Kuvvetleri ) bünyesine astsubay alımı yapmak için duyuru yayımladı. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre adaylardan bazı nitelikler aranacak ve sizler için ilgili detayları paylaşıyor olacağız.

TSK 2018 Yılı Astsubay Alımı Yapıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) yeni ilanlar yayımladı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımlanan duyuruya göre Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki eksikliği gidermek için başvuru kılavuzu yayımladı. Başvuru kılavuzuna göre TSK Dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini yapacak. Bu yönde adaylardan bazı genel ve özel nitelikler aranmaktadır.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Türk Silahlı Kuvvetleri alımını yapacağı astsubay adayları için adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sivil ve Askeri Okullardan herhangi bir sebeple çıkartılmamış olmak, Her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkartılmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir ahlaksız davranışı bulunmamak, daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak, Yapılacak sınavlarda başarılı olmak, Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak gibi nitelikler aranmaktadır.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak, 01 Ocak 2018 tarihi itibari ile düzenlenmemiş nüfus kaydına göre, Ön Lisans mezunları için 25, Lisans düzeyinde mezun olanlar için 27 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir. Ayrıca Ön Lisans mezunları için yurt içinde en az iki yıl ve daha fazla süreli fakülte veya yüksekokulların programlarından mezun olmuş olmak, Lisans mezunları için öğrenimini yurtdışında tamamlayan adayların YÖK tarafından onaylı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Kanuni sebeplerle henüz askerlik görevini yerine getirmemiş olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken yedek subay, kısa dönem erbaş ve er olmak, Askerlik hizmetinden terhis olanlar başvuru yapabileceklerdir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına başladılar ve bu neden le başvurular en geç 22 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 23:59 a kadar https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta ile, dilekçe ile veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samsun
Samsun - 2 yıl Önce

Kpss sartinin dusurulmesi gerekiyor acikcadi lisans duzeyi icin adil olmadigini dusunuyorum on lisans sinavina girdimde 70 alip calisnadan lisans duzeyinde 55 almam bunun acik gostergesidir bnle ayni durumu paylasan kppss puanindan dolayi basvuramayan lisans duzeyinde bir cok kisi oldugunu dusunuyorum egerki boyle bir talepte bulunursak esnetilebilir diye dusunuyorum gerekli yerlere basvurup boyle bir talepte bulunursak en azind bir adim atmis oluruz

Fatih gülay
Fatih gülay - 2 yıl Önce

Lise mezunu olanlar başvuru yapamıyormu 57puan aldım kpssden

Isimsiz
Isimsiz - 2 yıl Önce

Ben 17 yasindayim basvura bilirmiyim

Yaşar
Yaşar - 2 yıl Önce

Başvuru süresi uzatılsa iyi olur önlisans kpss 29 Kasım'da açıklanıyor başvurular 22 Kasım'da bitiyor ilgililere rica ediyorum bizlere bu imkanı versinler

emre
emre @Yaşar - 2 yıl Önce

Kılavuzu dikkatli şekilde okuyun , başvuru yapabileceğinizi göreceksiniz.

İsimsiz
İsimsiz - 2 yıl Önce

Başvuramıyorum yardımcı olur musunuz

wolf
wolf @İsimsiz - 2 yıl Önce

yaşın kurtarmadığı için başvuramazsın

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Başvuru süresini uzatırsanızz iyi olur kpss 29 kasımda açıklanıyo

emre t....
emre t.... - 2 yıl Önce

başvuru yapabilen var mı?

frkn
frkn - 2 yıl Önce

sürekli hata veriyor