Soylu Açıklamıştı ! 2020’de JGK Bünyesinde JÖH, JÖAK ve Birçok Kadroda Alım Var !

Bakan Soylu açıklamalarında 2020 yılında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde alımların devam edeceğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizdedir.

Soylu Açıklamıştı ! 2020’de JGK Bünyesinde JÖH, JÖAK ve Birçok Kadroda Alım Var !

Ülkemizde birçok aday askeri alımların 2019 sonu ve 2020’de devam edip edemeyeceğini merak etmekte olup bu noktada konu ile açıklama geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun da katıldığı Güvenlik Yönetiminin Dönüşümünde İhtiyaç Duyulan İnsan Kaynaklarının Değerlendirilmesi Çalıştayı’ndan gelmişti. Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki alımların 2020’de de devam edeceğini ifade etmişti.

2019 Jandarma 3. Grup Sınav Çağrısı Yapıldı 4. Grup Tarihi

Jandarma 2019/1 3. grup sınav çağrısı, 2. grubun çağrısının üzerinden 2 ay sonra 2 Eylül tarihinde yapılmış olup bundan sonra ise gözler 4. grup alımların ne zaman yapılacağına çevrildi.Planlanan takvim doğrultusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Kasım ayında 4. grup çağrısının yapılması tahmin ediliyor.

2020’de Yapılması Beklenen Alımlar

2019 yılı itibari ile temmuz ayında muvazzaf, sözleşmeli astsubay ve subay alımları gerçekleşmiş olup bu kadrolarda alımın 2020 yılının mart ayından sonra yapılması bekleniyor. Ayrıca halen alımı süren uzman erbaş alımında ise 4. Grup alımından sonra 2020’nin haziran ayı döneminde yeni çağrıya çıkılması muhtemel.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2020 yılında yapılması beklenen alımlar arasında ise JÖAK, JÖH ve JÖPER alımlarının olacağı da ifade edildi. Bu yıl içerisinde en çok alımın gerçekleştiği er ve erbaş alımlarının da 2020 yılında devam edeceği biliniyor.

JÖAK nedir: https://www.isinolsa.com/maaslar/joak-nedir-joak-2019-maaslari-h27489.html

JÖH nedir: https://www.isinolsa.com/gundem/jandarma-ozel-harekat-birlikleri-joh-nedir-kimdir-gorevi-nedir-h13503.html

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 13 ay Önce

Lütfen yaş sinirini yükseltin 30 olsun 2018 yılında 1991 doğumluların hakkına gasp edildi lütfen hakkımızı bize geri verin

Ali akın Malatya
Ali akın Malatya - 13 ay Önce

Sayın bakanım korucu alımı ne zaman 2019 dediniz 2020 oldu daha ne kadar bekleyeceğiz 2 yıldan fazla oldu sizin sözünüzle bekledik artık bi tarih verin lütfen