Soylu Açıklama Yaptı! EGM ve Jandarmaya Personel Alımı Yapılacak!

İç İşleri Bakanı Soylu EGM ve Jandarma Genel Müdürlüğü personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu. Alımların devam edeceğini bildirdi. Detaylar haberimizdedir.

Soylu Açıklama Yaptı! EGM ve Jandarmaya Personel Alımı Yapılacak!

İçişleri Bakanı Soylu, Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu 2. grup açılış programında açıklamalarda bulunan Soylu, EGM ve Jandarma bünyesinde olan eksikliklerin kapatılacağına vurgu yaparak Türkiye’nin geçmiş olduğu zorlu dönemden bahsetti. Ayrıca yapacakları birçok yeni uygulamanın da detaylarını paylaşan Bakan Soylu, 3 bin kadın polis alımına ilişkin de bilgi verdi.

3 Bin Kadın Polis Eğitimi Devam Ediyor

Soylu katıldığı programda “Güven Masası oluşturduk. Meselelere ayrıştırarak bakmak zorundayız. Polis akademimizde 3 bin kadın polis adayımızın eğitimleri devam etmektedir. Polislik eğitimi alıyorlar, hem de vatandaşlarla ilişkiler ve temas konusunda eğitim alıyorlar” ifadeleri ile 3 bin kadın polis alımına ilişkin bilgi verdi.

Eksikler Tamamlanacak

Soylu tarafından aynı zamanda “Bizim polis teşkilatımız Türkiye’de yapılan güven araştırmalarının tamamında ilk 3 sıradadır. Eksiklerimiz yok mu, elbette var, varacağımız mesafe elbette var. Bu eksiklerimizi kapatmaya devam edeceğiz” ifadeleri ile de polis ve diğer kolluk gücü alımlarının devam edeceğinin müjdesi de verilmiş oldu.

Emniyetin Başarısından Bahsetti

Katıldığı programda Soylu ayrıca “15 Temmuz’un getirdiği süreçlerle birlikte bir taraftan asayiş olaylarında ciddi bir dağınıklıkla karşı karşıyaydık. Bu büyük teşkilat hemen derlenip toparlandı. Kolları sıvadı ve sadece terörle mücadele değil, organize suçlardan bütün örgütlü suçlara kadar büyük bir başarıya imza attı” şeklinde emniyet güçlerimizin başarısından da bahsetti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat Vargün
Vedat Vargün - 10 ay Önce

Sayın bakanım korucu alımı istiyoruz kars Digor dağpınar mahalemiz köyden 5 km uzakta ve telikeli korucu alımı istiyoruz saygılar

Melek
Melek - 9 ay Önce

Lise mezunu olsun alım lütfen

Ayşe
Ayşe - 8 ay Önce

Lise mezunu olsun alım lütfen

Ayşe
Ayşe - 8 ay Önce

Lise mezunu olsun alım lütfen