Son Dakika: TSK Subay ve Astsubay Alım Şartlarında Değişiklik Yapıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine muvazzaf subay ve astsubay alımları gerçekleştiriliyordu. İlgili ilanlar yayımlanmış başvuru tarihleri aktarılmıştı ancak TSK yaptığı son dakika değişikliğiyle başvuru şartlarındaki önemli bir noktayı yeniden düzenledi. İşte yeni şart ve detayları...

Son Dakika: TSK Subay ve Astsubay Alım Şartlarında Değişiklik Yapıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından dış kaynaktan muvazzaf subay ve astsubay alım ilanları yayımlanmıştı. Yayımlanan bu ilanlar Devlet Personel Başkanlığı (DBP) üzerinden kamuoyuna aktarılmış, bizler de yaptığımız haberler dahilinde merakla ve ilgiyle takip edilen subay ve astsubay alımı için başvuru şartlarını sizlere aktarmıştık. Yayımlanan ilanda binlerce kişi için önemli detaylar yer alırken, birçok kişi mezun olunan bölüm nedeniyle başvurularını gerçekleştiremiyordu. Bu şartlar arasında mezun olunan bazı lisans bölümlerine izin verildiği açıkca görülüyor, geçtiğimiz yıllardaki ilanlarla aralarında farklılıklar bulunuyordu.

Düzenleme geldi herkes başvurabilecek

Büyük ilgi gören TSK muvazzaf subay ve astsubay alımına yönelik yayımlanan ilan detaylarında yalnızca bazı lisans bölümlerinden adayların başvurularına yer veriliyor, diğer adayların başvuru yapması kısıtlanıyordu. TSK konu üzerinde çalışmalarını tamamlayarak binlerce kişinin başvuru yapmasına olanak sağlayacak düzenlemeyi yürürlüğe koydu. Bu düzenleme sonrasında TSK muvazzaf subay ve astsubay alımına yönelik adaylarda aranan bazı lisans bölümlerinden mezun olma şartı, tüm lisans bölümlerinin başvurularına açık olacak şekilde değiştirildi. İlgili düzenleme sosyal medyada ilgi görerek, vatandaşlar tarafından paylaşılmasına neden oldu. Binlerce kişi sosyal medya hesaplarında ilana başvuruda bulunabilecekleri ve düzenlemenin yerinde olduğu şeklinde ifadelerle paylaşımlar gerçekleştirdiler. Başvuru süreçleri devam eden ilanlar hakkında tüm detaylara erişmek ve anlık olarak bildirim almak isterseniz mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 21:42
YORUM EKLE