Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde alım yapacağını belirtmişti. Başvurularına 07 Ocak 2019 tarihi ile başladı ve artık sona ermektedir. İşte başvuru detayları.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Detayları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Ocak ayının ilk günü itibari ile yayımladığı duyurusuna göre bünyesine uzman erbaş alımı yapacağını belirtmişti. Bu bağlamda Adaylardan bazı şartlar aranacak ve adayların bu şartları taşımaları durumunda başvurular en geç 17 Ocak 2019 tarihine kadar alınacaktır. Adaylardan genel şartlar, eğitim şartı, yaş şartı, askerlik şartı ve sağlık şartları aranacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alımını yapacağı uzman erbaş kadrosu için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatndaşı olmak, Erkek olmak, En az Lise Mezunu olmak, 01 Ocak 201 tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış ve 27 yaşından büyük olmamak, Askerlik görevini yapmış veya hala yapıyor olmak, Askerlik görevini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak, hala askerlik hizmetini yapanlar için nitelik belgesine sahip olmak, Sahil Güvenlik Komutanlığınca sevk edilen hastenelerde Branşından uzman erbaş olur raporu alabilmek, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK'da daha önce subay, Astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

İlgili ilana başvurular 07 Ocak 2019 tarihinde başlamış olup en geç 17 Ocak 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını www.sg.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir. İlan hakkında başvuru kılavuzuna ve başvuru ekranına uaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU VE BAŞVURULAR

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 09:44
YORUM EKLE