Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre uzman erbaş alımı başvuruları başladı! Peki nasıl başvuru yapılır? Kimler Başvuru yapabilir? Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacağını belirtmişti. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargahı ile bağlısı birlik ve kurumlarından istihdam edilmek üzere Uzman erbaş alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Hangi Branşlarda alım yapılaca? Hangi şartlar aranacak? Nasıl başvırı yapılacak ? Sizler içni hazırladığımız bu haberimizde ilgili ilan hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız.

HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu olan, Yüzer / Kara birliğinde Muhafız, Yüzer Bidlriğinde Kurbağa Adam, kara Birliğine Şoför ve Yüzer/Kara Birliğinde İkmal ( Kamarot ) branşlarında alım yapacağını belirtti. Ayrıca Yüzer birliklerine alacağı branşlarda Yüzme Testide yapılacaktır.,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alımını yapacağı bu branşlarda adaylardan bazı nitelikler aramakta ve bu niteliklerin taşınması dahilinde adayların başvuruları kabul edilecektir. Buna göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Askerlik görevini yapmış olmak, 2018 yılının Ocak ayı itibari ile 17 yaşını bitirmemiş olmak, Askerliğini yapmış olanlar için terhis süresi üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK'da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak görev almamış olmak, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Alım yapılacak branştaki ihtisasa sahip olmak, en az 164cm boyunda olmak şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İlgili ilan geçtiğimiz ay Nisan ayında yayımlanmıştı. Yayımlananilana göre başvurular 02 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başladı. Adaylar başvurularını Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi intrnet sitesi olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacaktır. Ayrıca direk başvuru sayfasına ulaşmak için aşağıda sizler için paylaştığımız bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Buna göre söz konusu olan ilan için başvurular en geç 15 Mayıs 2018 tarihi saat 14:00 a kadar yapılacaktır.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Başvuru Sayfası için : https://uygulama.sg.gov.tr/PersonelTemin/anaSayfa.jsf

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 3 yıl Önce

İstediği şartlar birinde varsa gelsin beni s.ks.n ulan askerlik ne diye istiyon mk

Mu
Mu - 3 yıl Önce

80 bot komutanlığın da askerlik yaptım gemide hiç bulasmayin biz perişan olduk astsubay bile köle gibi .ama kara birlikleri guzel

görkem
görkem - 3 yıl Önce

orta okul mu ?

Yucel
Yucel - 3 yıl Önce

Askerligixr yaptık yas 20 Bi liseyi bitirmedim

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Bence hic vurmayin bn vurdumda ne oldu. Goguste az cukur var diye eleiler

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

80 botta bende yaptım sen kimsin gemi rahat uzmanlar yatıyor hep girin bence

Emre
Emre - 3 yıl Önce

Ehliyetim b sınıfı burda ce istiyorlar başvuru yaptıktan sonra degistirebiliyomuyuz

Metin
Metin - 3 yıl Önce

Arkadaş bu nasıl bir başvuru şartı: Adamın yaşı 27 zamanında 20 yaşlarında Askere gitmiş. ama Askerliğinin üzerinden 6 Sene geçmiş ama şimdi Askerlikten dolayı şartı tutmuyor. Şimdi Sizlere sorarım Adamnın tek Suçu Zamaında Askere gitmek mi? yoksa Askere gitmemek mi...?