Sahil Güvenlik Uzman Çavuş Alımına Yoğun Rağbet!

Sahil Güvenlik Komutanlığının yayımladığı 175 uzman çavuş alımı ilanına adaylar yoğun rağbet gösteriyor. Peki kimler nasıl başvuru yapabilir?

Sahil Güvenlik Uzman Çavuş Alımına Yoğun Rağbet!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı aralıklarla kamuoyuna uzman çavuş, astsubay ve subay alımı ilanını yayımlamakta olup geçtiğimiz hafta 175 uzman çavuş alımı ilanı yayına çıktı. Başvuruların başladığı ilk günden itibaren çok sayıda adayın başvuru yaptığı uzman erbaşlık alımında adaylar halen yoğun rağbet göstermeye devam etmekte olup aralıklarla sistemde yoğunluklar yaşanmaya devam ediyor. Peki uzman çavuş alımı ilanına adaylar nasıl başvuru yapabilir, aranmakta olan şartlar nelerdir?

Aranan Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, boy ve kilo uyumlu olmak, sicili uygun olmak, 6 aydan fazla mahkumiyet süreci olmamak, sağlığı elverişli olmak, yüzünde ya da görünür bölgelerde belirgin şekilde izi ya da dövmesi olmamak gibi genel şartlar aranmakta olup bu şartlardan hariç olmak özel şartlar da aranmaktadır. Başvuru yapacak olan adayların bu şartlara da sahip olması gerekmekte olup adayların başvuru yapacağı sınıfı er rütbesinde askerken de yapmış olması gerekmektedir. Nitelikleri uyum sağlamayan adayların başvuruları sistem tarafından reddedilecektir.

Başvurular Nasıl Yapılır?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 uzman erbaş alımı ilanı yayımladı. Peki adaylar başvurularını nasıl yapacak? Buna göre müracaatlar https://sg.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmektedir. Başvurularını yapmak isteyenlerin 13 Mart tarihine kadar müracaatlrını tamamlaması gerekmektedir.

https://sg.gov.tr

YORUM EKLE