Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi İnternet sitesi tarafından yayımlanan ilana göre Güvenlik Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımının yapılacağı açıklandı. Bizlerde sizler için başvuru ilanını derleyerek, haberimize sunduk...

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığına alım yapılacağı yayınlanmıştı. Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilanın ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından da yapılan ilana göre Topçu, Motorcu, Kurbağa Adam ve Telsizci gibi pozisyonlara başvuru yapılacağı açıklanmıştı.

ADAYLARDAN İSTENİLEN GENEL ŞARTLAR

Her iki kurum (Devlet Personel Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı) kurumları tarafından yayımlanan ilan için gerekli şartlar şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, erkek olmak, ayrıca en az lise mezunu olmak, askerlik görevini yerine getirmiş, terhislerinin üstünden 5 yıl geçmemiş olmak, güvenlik soruşturmalarının olumlu olması ve askeri öğrenciliklerinin ilişkileri kesilmemiş olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak olan erbaş alım ilanı başvuruları 17 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 27 Eylül 2018 tarihine kadar devam edileceği açıklandı. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını sadece elektronik ortam üzerinden yapılacağını açıkladı. Başvuru yapacak olan adaylar Sahil Güvenlik Komutanlığı adresine giderek elektronik yol üzerinden yapabileceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

Askerliğe daha gitmemiş kişiler başvuru yapabiliyormu?

Yavuz
Yavuz - 2 yıl Önce

Ön linsans Grafik Tasarım mezunuyum Telsiz haberleşme alanına başvuru yapabiliyormuyum? Bilgisayar Teknoloji grubuna girer mi? bilen varmı?

Olgun
Olgun - 2 yıl Önce

Yüzme şartı aranıyormu

MUHAMMED EMİN TENAY
MUHAMMED EMİN TENAY - 2 yıl Önce

Teciliyim basvurabilir miyim acaba ?

Eyyüp
Eyyüp - 2 yıl Önce

Ozel güvenlik mezunuyum önlisans bavurabilirmiyiz acaba bilgi verecek olan varmi lütfen