Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı alanlarda uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Başvuru yapacak adaylar içni tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Lise Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Yayımlanmış olan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için Uzman Erbaş alımı yapacağını belirtti. Yayımlanmış olan ilana göre uzman erbaş alımları farklı alanlarda yapılacak. Başvuru yapacak adyaların mutlaka başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Topçu, Motorcu, Telsizci ve Kurbağa adam pozisyonlarında alım yapacağını başvuru kılavuzunda belirtiyorken ayrıca bu pozisyonlar için özel niteliklerde belirtmiştir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru yapacak adaylardan, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti tavandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, Ocak ayının ilk günü itibari ile 27 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Askeri öğrecilik ile ilişksi kesilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, en az 164 cm boyunda olmak, alım yapılacak branşa uygun nitelikte olmak, yapılacak sınavdan başarılı olabilmek ve Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 17 Eylül 2018 tarihi saat 15:00 itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 27 Eylül 2018 tarihi saat 14:00 a kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 23:52

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
berk  gezdi
berk gezdi - 2 yıl Önce

arkadas şu yaş sınırı nıye esnetılmıyo 28 yasındakı kardeslerımız nıye basvuruyu kacırsınlar kı

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Askerliğimi tecil etturdim başvuru yapabilirmiyim