Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz günler Uzman Erbaş alımı ilanı yayımlamıştı. Ancak başvurularda son günlere gelindiğini belirtmek isteriz. İşte Detaylar..

Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Sona Eriyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Kasım ayının başlarında bir çok kişiyi sevindirecek bir alım ilanı yayımlamıştı. Yapılan duyuruya göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine Sözleşmeli olarak Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Alımlar en az lise mezunu olan adaylar için geçerli olack ve hala başvuru yapmamış adaylar hemen başvuru yapabilirler. Başvurularda son güne gelindi ve nbaşvuru şartlarını taşıyan her aday başvuruda bulunabilecektir.

Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözlşmeli Uzman Erbaş pozisyonunda Aşçı, Kurbağa Adam, Şoför, Serdümen Muhafız ve Telsizci alacak. Adaylar başvurularını en geç 06 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaları zorunludur. Başvurular, Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sayfası ( www.sahilguvenlik.gov.tr ) üzerinden yapılacak olup en geç saat 14:00 a kadar yapılması gerekmektedir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini ypmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak,Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Hala askerlik yapanlar için son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, En az 164 cm olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamamk şartları aranmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için, Boy ve kilo ölçüm tablosu için, İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 2 yıl Önce

Deniz Kuvvetlerinde kurbağa adam diye bi branş Yok sadece deniz kuvvetlerinde askerlik yapmış olmak ve mülakattan başarılı olmak yeterli mi