Sahil Güvenlik Komutanlığı Çok Sayıda Askeri Personel Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda uzman erbaş, uzman çavuş sınıflı askeri personel alımı yapıyor. Peki aranacak şartlar nedir, kimler başvurabilir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Çok Sayıda Askeri Personel Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı bulunan ve açık pozisyonları için sıklıkla askeri personel alımı ilanları yayımlamakta olan Sahil Güvenlik Komutanlığı ilanlarını resmi internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığının duyurular bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan yeni uzman erbaş, uzman çavuş askeri personel alımı ilanlarına bakıldığına kurumun çok sayıda personel alımı yapıldığı görülmektedir. Peki hangi sınıflar için Sahil Güvenlik Komutanlığı askeri personel alımı yapacak ve detaylar nedir.

ALINACAK BRANŞLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş ilanına göre, İkmal ( Aşçı ), Kurbağa Adam, Serdümen, Şoför, Muhafuz ve Telsizci branşlarında alım yapacak.

ARANACAK ŞARTLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini ypmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Hala askerlik yapanlar için son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, En az 164 cm olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamamk şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR

Yukarıda Sahil Güvenlik Komutanlığının askeri personel alımına ilişkin detaylar yukarıda verilmiş olup adayların müracaatlarını gerçekleştirmek için 6 Aralık 2017 tarihine kadar aşağıdaki link aracılığı ile müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esvet şerbetiçen
Esvet şerbetiçen - 3 yıl Önce

Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Sahil güvenlikte askerlik şartı niye kalkmıyor

Şahin
Şahin - 3 yıl Önce

İlk ve acil yardım bölümü mezunuyum ıkı yıllık 28 yaşıdayım başvuru yapabılır mıyım askerden geleleli 3 sene oldu terhis tarıhım 06.05.2014 lütfen yardımcı olur musunuz sayın yetkililer saygılarımla

Şahin
Şahin - 3 yıl Önce

Sayın yetkililer lütfen yaş sınırını biraz esnetin 30 olsun yaş sınırı

Şahin
Şahin - 3 yıl Önce

İlk ve acil yardım bölümü mezunuyum ıkı yıllık 28 yaşıdayım başvuru yapabılır mıyım askerden geleleli 3 sene oldu terhis tarıhım 06.05.2014 lütfen yardımcı olur musunuz sayın yetkililer saygılarımla

Vastpa
Vastpa - 2 yıl Önce

Mebs, sahil güvenlik de oluyormus.
Ben jandarma ve sahil güvenlik için sınava girdijandarma mebs sahil güvenlik ve kışlalarda görev yapılıyor denildi.Bu doğru bilgimidir.