Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı Başvuruları Sürüyor!

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı en az ortaöğretim mezunu olmak şartı ile askeri personel alımı başvurularını kabul ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı Başvuruları Sürüyor!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı ülkemizin denizler ile çevrili üç tarafından görev ile operasyon faaliyetlerine 7 / 24 aralıksız devam etmektedir. Bünyesindeki subay, astsubay ve uzman erbaş rütbeli askeri personelleri ile başarılı operasyonlar gerçekleştirmekte olan Sahil Güvenlik Komutanlığı yeni ilanlar yayımlamaya devam ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kamuoyuna geçtiğimiz hafta duyurulan ilan ile en az ortaöğretim mezunu uzman erbaş uzman çavuş rütbeli askeri personel alımı yapılacağı öğrenildi. Başvurular 2 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başladı. Peki adaylar hangi tarihe kadar başvurularını yapacak ve detaylar nedir?

ALINACAK SINIFLAR NEDİR? ŞARTLAR NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımı ilanı yayımlandı. Peki alınacak sınıflar nelerdir? Buna göre muhafız, kurbağa adam, şoför, ikmal sınıfları için alımlar yapılacaktır. Peki şartlar nelerdir? Buna göre muhafız sınıfı için Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Muhafız, Muhafız Eri, Avcı Eri, Komando, Komando Manga Komutanı, Koruma Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı, Tim/Takım/Manga Komutanı Yardımcısı, Tim/Takım/Manga/Kıta Çavuşu, Tim/Takım/Manga/Kıta Onbaşısı, Muhafız Manga Komutanı, Emniyet ve Muhafız Manga/Unsur Komutanı, Emniyet ve Muhafız Eri, Koruma Eri, Komutan Muhafızı, Komando Avcı Eri, Deniz Piyade ve Jandarma Asayiş sınıf/branş/ ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, kurbağa adam sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağaadam sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Yüksekokullarının Sualtı Teknolojisi bölümü mezunu olmak, şoför sınıfı için Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunmak, Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunmak, ikmal sınıfı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında İkmal (Kamarot) Er sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak, Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanının Servis/Garson bölümünden mezun olmak veya lise mezunu olmanın yanında servis/garson dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Bu özel şartlar haricinde genel aranan şartlarda bulunuyor. Buna göre adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, boy kilo uyumlu olmak, sağlığı ve fiziğinde kusuru olmamak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, en az lise mezunu olmak, askerliğini yapıyor ya da yapmış olmak, askeri okullar ile ilişiği kesilmemiş olmak şartları aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılır?

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Yukarıda Sahil Güvenlik Komutanlığının uzman erbaş rütbeli askeri personel alımına ilişkin detaylar verilmiştir. Peki başvurular nasıl yapılır? Buna göre adayların 15 Mayıs 2018 tarihine kadar kesin başvurularını www.sahilguvenlik.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirmesi gerekmekte olup detayları öğrenmek isteyenler için aşağı bölüme resmi ilanı ekliyoruz.

RESMİ İLAN BİLDİRİSİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 23:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 2 yıl Önce

Başvuru suresı uzatılacakmı...