Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine farklı kontenjanlarda uzman erbaş alımı için başvuru almıştı. Başvuruların bitmesi ile birlikte sonuçlar beklenmeye başlandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı Mart ayının ilk haftasında yayımladığı duyuruya göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda 2020 yılı uzman erbaş alımı yapacağını bildirnişti. İlgili ilam için başvurular yapıldı ve başvuruların sona ermesi ile birlikte adaylar büyük heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. Bu kapsamda binlerce adayın başvuru yaptığı uzman erbaş alımı ilanı hakkında İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

BAŞVURULAR SONA ERDİ!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 yılı uzman erbaş alımı başvuruları 03 Mart 2020 tarihinde başlamıştı ve adaylara başvuru için 10 günlük süre verilmişti. Başvurular 13 Mart 2020 tarihi saat 11:00 itibari ile sona erdi.

HANGİ KONTENJANLAR İÇİN BAŞVURU ALINDI?

Komutanlık bünyesine toplamda 175 uzman erbaş alımı yapacak. Yapılacak sınavlar ve değerlendirmeler sonucunda yüzer birimine, 60 Motorcu, 15 Elektrikçi, 40 Topçu, 30 Serdümen ve 30 Kurbağa adam alımı yapılacak.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 20 Mart 2020 tarihinden sonra ilan edilecektir. Adaylar başvuru sonuçlarına yönelik itirazlarını, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamalarına kadar olan süre içerisinde yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonuçları ile ilgili, yazılı sınav ve 2’nci seçim aşamaları esnasında ya da sonrasında gelen itirazlar kabul edilmeyecektir. Bu sürenin takibine ve itiraz işlemlerine yönelik sorumluluk adayın kendisinde olacaktır. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecektir. Sınavlara giremeyen adaylar için yedek gün planlaması yapılmayacaktır.

Sonuçlar açıklandığında anında bildirim alabilmek için İşin Olsa mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Ayrıca başvuru yapan adaylarla sizde tanışmak ve tartışma yapmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 12:19
YORUM EKLE