Polis Akademisi Yayımladı! Kadın - Erkek 500 Komiser Yardımcısı Alınacak( PAEM )

Polis Akademisi başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre 500 kişilik kadro ile bay bayan Komiser yardımcısı alınacak. Yayımlanan ilana göre başvuru şartları ve duyuru hakkında detaylar şöyledir.

Polis Akademisi Yayımladı! Kadın - Erkek 500 Komiser Yardımcısı Alınacak( PAEM )

Polis Akademisi Başkanlığı yeni bir duyuru yayımladı. 25 Ekim 2018 tarihli yayımlanmış olan duyuruya göre, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan Polis Amirleri Eğitim merkezine ( PAEM ) 2015 yılı 5. Dönem İlk Derece Amirliik Sınavı için emniyet mensubu adayları arasından 500 kişilik kadro ile, 450 erkek ve 50 kadın memurun ilk derece amirlik eğitimine Komiser yardımcısı alnınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranacak. Buna gçre PAEM e başvuru yapacak emniyet mensubu adaylarından, Başvuru tarihi itibari ile meslekte fiilen iki yıl doldurmuş olmak, Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 45 yaşından gün almamış olmak, Son iki Performans Değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olan, En az dört yılık eğitim veren ve lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarından veya bunlara dnekliği olan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak ve Hakkında meslekten çıkartma veya men edilem gibi cezası bulunmamk şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar ön başvurularına 26 Ekim 2018 tarihi itibari ile balayabilirler. Buna göre Ön Başvurular en geç 05 kasım 2018 tarihine kadar yapıılmak zorundadır. Başvurular Personel Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. 

Ayrıca adayların ilgili sınava katılabilmeleri için, sınav ücreti olarak belirtlen 200 TL lik sınav ücretini son başvuru tarihine kadar Halk Bankası Gölbaşı/ANKARA Şubesi nezdinde bulunan PAEM 2018 Yılı 5. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı hesabına yatırılacaktır. Ayrıca sınav ücretini yatıacak adaylar dekontun açıklama kısmında T.C. kimlik numaralarını belirtlmek zorundadırlar. Dekontta T.C. kimlik numarası olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafında yapılan duyuruya ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 08:54
YORUM EKLE