PÖH, Polis, Bekçi ve Uzman Erbaş Alımları İçin Bakan Soylu Açıklaması

Bakan Soylu geçtiğimiz günlerde katıldığı radyo programında PÖH,polis,bekçi ve Erbaş alımları ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamaların detayı haberimizdedir.

PÖH, Polis, Bekçi ve Uzman Erbaş Alımları İçin Bakan Soylu Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına konuk olan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, gündemle alakalı birçok soruya yanıt verdi. Program aracılığıyla bakan Soylu’ ya özellikle PÖH, Polis, Bekçi ve Uzman Erbaş alımlarına ilişkin sorulan yöneltildi. Bakan Soylu, sorulan sorular için “ Her alımın kedine göre bir silsilesi, bir işleyiş süreci var. Biz bu süreçleri arkadaşlarımızla birlikte titizlikle ve ciddiyet ile takip ediyoruz. Peki, nedir bu süreç? İlk önce başvuru daha sonra fiziki sağlık daha sonrasında yazılı sınav ve son kısımda ise mülakat aşamalarıdır. Bu süreçleri bir araya getirdiğimizde takriben 6 aylık bir süreye tekabül ediyor.” Açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu’ dan Bekçi Mülakat Sonucu Açıklaması

PÖH, Polis, Bekçi ve Uzman Erbaş alımı için 8500 kişi alacağı bilgisini veren Bakan Soylu, PÖH, Polis, Bekçi ve Uzman Erbaş alımı için belirtilen rakamın 10 katından daha da fazla kişinin başvurusunun bulunduğu belirtti. Bekçi mülakat sonuçlarının açıklamasına dair “ Bu arkadaşlarımız Polis Akademisi’nde sınavlara giriyor. Tüm girilen sınavlar kameraya alınıyor. Yazılı, sözlü, spor olsun her biri kameraya alınıyor. Ve büyük bir titizlik ile takip edilip inceleniyor. Bekçilik mülakat sonuçları da inşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız.” İfadelerini kullandı.

Bekçi alımlarına ilişkin bir açıklama yapan İçİşleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılı bitmeden alımların olacağını belirtmişti fakat PÖH ve Uzman Erbaş alımlarına dair sorulara yönelik bir açıklamada bulunmadı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 22:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
bilgin edemen
bilgin edemen - 1 yıl Önce

Ben uzmanligi kazandim hakkum verilmedi sayin vakanim ilk okul mezunu gencleri dusunun daga birakmayin 2018de actiginiz kurucudan uzmanliga geçiş yapmak ilkokul mezunu du ancak bu sarti kaldirdin biz vatani icin canini verenleri almiyonuz fetoculari aliyonuz jandarmayi ilk okul yapin gencleri daga birakmayin arz ederim

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Tyrkıyr gelrnelıolsun brkcılık