PÖH Alımları Yapılmayacak Mı? 2019 PÖH Alımları ve Gündeme Yansıyanlar

2019 yılı içerisinde PÖH alımının yapılıp yapılmayacağı, çok sayıda aday tarafından merak ediliyor. Gündeme yansıyanlara yönelik bilgilendirmeleri ulaştırıyoruz.

PÖH Alımları Yapılmayacak Mı? 2019 PÖH Alımları ve Gündeme Yansıyanlar

Bakan açıklama yapmıştı, alımlar yapılmayacak mı?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, PÖH alımlarına yönelik bazı açıklamalar gerçekleştirilmiş ve bu önemli açıklamalarda, adayların kafalarında soru işaretleri oluşmuştu. Bakan Soylu, açıklamasında PÖH alımlarına yönelik sürecin beklemede olduğu, PÖH alımları için ve kadın adaylar tarafından beklenen kadın pöh alımı için netleşmesi gereken noktaların bulunduğuna değinilmişti. Açıklamada, mevcut polis kadrosu üzerinden zaten PÖH alımlarının yapıldığını ve geçişin sağlanabildiği belirtilmişti. İçişleri Bakanı Soylu, açıklamalarında kadro sayısının netleştirilmesi konusunda hesaplamaların ve ihtiyaçların analiz edilmesiyle bir rakamın ifade edilebileceğini belirtmişti.

Adaylar merakta, alımlar yapılmayacak mı? Alım sayısı ne kadar olacak

Bakanın yukarıda bahsettiğimiz açıklamalarından yola çıkarak isinolsa.com ekibi olarak, alımların 10 bin olmasa da 5 bin civarında bir sayıyla, kadın pöh alımlarının da yapılacağı bir duyuruyla, kamuoyuna duyurulabileceği düşüncesindeyiz. 2019 yılında, diğer yıllara oranla daha az PÖH alımı yapılacağını öngörmekle beraber, bu alımların da Nisan-Mayıs ayları arasında gerçekleştirilebileceği öngörmekteyiz. Bu süreçleri, ilan bekleyen adaylarımızla beraber takip ediyor, edindiğimiz bilgileri aktarıyor olacağız. PÖH alımları konusunda, PÖH alımı sayısı için bilgilendirmelerimizden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. 

Tüm PÖH alımları, memur alımları, memur alımı başvuru sonuçları, ekonomi, KPSS ve gündem haberlerine yönelik gelişmeleri takip edebileceğiniz mobil uygulama bağlantılarımız aşağıda yer almaktadır.

Uygulamalar için tıklayınız.
 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Rica ediyorum bakanıma lise mezunu alsinlar

rojda
rojda - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım bayan pöh alımında lise mezunu,kpss sınavı olmadan alımlar yapılsın.

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Vergi müfettişi alınmayacak mı.alımlar ne zaman olacak

sibel
sibel - 2 yıl Önce

yaş hesapla motorlarında yaşımı hesaplıyınca bazılarında yaşınız tutuyor bazılarında ise yaşınız tutmuyordiyo anlamadım gitti