PÖH Alımları Bekleniyor! 2019 PÖH Alımı ve Başvuru Şartları

İçişleri Bakanı Soylu tarafından müjdelenen PÖH alımları için adayların sabırsız bekleyişleri devam ediyor. PÖH alımlarında adayların taşıması gereken şartlar ve 2019 pöh alımı başvuru şartlarına dair tüm detaylar haberimizde...

PÖH Alımları Bekleniyor! 2019 PÖH Alımı ve Başvuru Şartları

Geçtiğimiz aylar itibariyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda polislerins ayısı aktarılmış ve polislerin sayısındaki artışa dikkat çekişmişti. İçişleri Bakanı Soylu, açıklamasında PÖH alımlarının devam edeceğini, bu alımlarda adayların taleplerinin de gündeme getirilerek değerlendirmeye alındığı ve kadın PÖH alımı yapılacağını da vurgulamıştı.

PÖH alımında kadın adayların tepkisi

PÖH alımı için kadın adaylara kadro verilmemiş ve tepki görmüştü. Bu noktada kadın adaylar özellikle sosyal medya platformlarından seslerini dile getirmiş ve seslerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' ya duyurabilmişlerdi. Onların bu talepleri gündeme taşındı ve kadın pöh alımı yapılacağı yapılan açıklamalarda yer edindi.

2019 pöh alımı, pöh başvuru şartları hakkında

PÖH alımlarına başvuru yapmak isteyen binlerce aday, uygulanmakta olan şartlara yönelik iyileştirme beklediklerini dile getiriyorlar. Özellikle renk körlüğü ve yaş sınırının 35 e çekilmesi konusunda çok sayıda vatandaş tarafından hem sosyal medya platformlarında hem de haber sitelerinde bu düşünceler ve talepler aktarılıyor. Sitemiz isinolsa.com üzerinden bizlere de ulaşan adaylar, yaş şartlarındaki bu iyileştirmeyi beklediklerini aktararak, başvurmayı bekleyen binlerce adaya umut ışığı yakılmasını istiyorlar. Uzunca sürelerdir büyük ilgi gören pöh alımı ve pöh şartları konusunda bizler de adayların taleplerini duyurmaya, seslerini ulaştırmaya çalışıyoruz. Yorumlar kısmından 2019 yılında yapılacak pöh alımlarıyla alakalı düşünce ve taleplerinizi aktarabilir, sesinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz. 2019 yılında yapılacak tüm memur alımlarından, pöh alımı ve başvuru sonuçlarından haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Karamuk
Nedim Karamuk - 2 yıl Önce

2019 alımlarını dört gözle bekliyoruz.Geçen sene ki gibi kpss,tyt şartı olmadan alım yapılmasını ve lise mezunlarınında bundan yararlanabilmesini istiyoruz.Yeni yılda alın yapılacak personel sayısıda arttırılsa hiç fena olmaz.

Ayse gunbatar
Ayse gunbatar - 2 yıl Önce

Alımlar lise mezunu üzerinden de yapılsın uzun zamandr bunu bekliyorum

Neşe
Neşe - 2 yıl Önce

Bayan alımlarıda olsun lütfen

Sera kur
Sera kur - 2 yıl Önce

Biz bilmiyorduk zaten bunları anca boş boş haber paylaşın. Sonuç fıss...

Cumali ozturk
Cumali ozturk - 2 yıl Önce

Lise mezunu poh alimi olsun insallah amin sayin bakanim insallah amin en kisa zamanda alim olur bu meslege canimi veririm ve vatan ve bayrak icin

Derin
Derin - 2 yıl Önce

En kısa sürede tamamlanır bu süreç umarım. Bir kadın olarak kadın pöh alımı olacağı çok sevindirici bir haber. Umarım lise,önlisans,lisans düzeyi herkes başvuru yapabilir.

Ferhat
Ferhat - 2 yıl Önce

Yas siniri 33 olsun kpss sarti olmasin lise mezunlarida alinsin lutfen o kadar bi umutla bekliyoruz ki

Ferdi şahin
Ferdi şahin - 2 yıl Önce

Renk körlülüğü olmasa harika olur