PÖH Alımı Bekleniyor! 35 Bin Polis Alımı Kadro Dağılımı ve Yaş Şartları

2019 yılı itibariyle yapılması beklenen pöh alımı konusunda çok sayıda geri bildirim alıyoruz. Merak edilen konuların başında yer alan pöh yaş şartları ve pöh kadro dağılımı gibi konulardaki tüm bilinmesi gerekenleri sizin için derleyip ulaştırıyoruz.

PÖH Alımı Bekleniyor! 35 Bin Polis Alımı Kadro Dağılımı ve Yaş Şartları

PÖH alımı ne zaman yapılacak? 35 bin polis alımı PÖH, PMYO, PAEM alımlarında kadro dağılımları ne zaman yapılacak? Merak edilen bu sorulara haberimiz üzerinden yanıt vermeye çalışacağız. İlgili detaylara geçecek olursak 35 bin polis alımında merakla beklenen PÖH alımı konusuna yanıt vermeye çalışalım.

Bilindiği üzere 2019 yılının Haziran - Temmuz dönemlerinde 35 bin polis alımı için ilana çıkılacağını ifade ederek, tahminlerimizi yaptığımız önceki haberlerimizde sizlere ulaştırmıştık. PÖH alımı konusunda burada aktardığımız detaylarda, her yıl PÖH alımının yılın Haziran - Temmuz dönemlerinde gerçekleştiğini vurgulamıştık. PÖH alımı için bu sürece yönelik tahmin yürütmek dışında henüz net bir kaynak bulunmuyor.

35 bin polis alımı kadro dağılımı nasıl olacak?

Yapılması beklenen 35 bin polis alımı için en az 15 bin kişilik bir kadronun PÖH alımına ayrılacağını düşünmekteyiz. Önceki yıllarda da alımlar bu doğrultuda gerçekleştirilmiş ve kamuoyuna bilgisi geçilmişti. Yapılacak PÖH alımlarında yaş şartlarının merak edildiğini de görebilmekteyiz. İlan bekleyen adaylar için bu konuda verilebilecek bilginin, geçen yılaranan yaş şartından farklı olmayacağı düşüncesini aktarmak istiyoruz. Her yıl yaş şartlarının esnetilmesi konusunda adaylar yoğun talep gelse de konuya yönelik bir düzenleme sağlanmamıştı. Öyle ki bu yıl da yaş şartlarıyla alakalı geçen yıldan farklı bir düzenleme beklememekteyiz. 35 bin polis alımı PÖH, PMYO, PAEM gibi kadrolara yapılacak alımlardan haberdar olmak için isinolsa.com sitemizi takip etmeyi unutmayınız. Konuya yönelik tüm gelişmeleri takip ediyor, sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

PÖH alımı hakkında tüm detayları aktardığımız haberimize ulaşmak için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşim
Yeşim - 2 yıl Önce

Pöh bayan alımı olsun yaş 30 pmyo kolaylaşsın tyt olmasın sadece sağlık ve spor sözlü mülakatlar olsun

Uğur
Uğur - 2 yıl Önce

Sayın bakanım yeni dönem Pöh alımının yapılmasını 4 gözle bekliyoruz. Yaş şartının 1 ocak itibari ile 30-32 olmasını temenni ediyoruz.

merve
merve - 2 yıl Önce

2018 de yapılacaktı poh neden böyle oluyor hep

Sinem
Sinem - 2 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanımız ve Sayın bakanım sizden ricam bayan Pöh alımı olsun yaş sınırı çıksın lise mezunu alımı yapın bizlerde bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz

Oğuzhan
Oğuzhan - 2 yıl Önce

Pöh alımı minimum onlisans olsun 30 yaş sınırı gayet iyi

mervw
mervw - 2 yıl Önce

2018 yılı içersinde poh alımı olsun

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Yaş Şartı Bence Değişmemeli Zaten Katılım Oldukça Fazla Daha Fazla Kişinin Olmasının Anlamı Yok 10 Bin Alıma 300 Bin Kişi Katıldı Yaş Şartı Kalmalı

tevfik
tevfik - 2 yıl Önce

Polis Bekçi alımlarında yaş şartı 35 yaşını doldurmamış olarak değiştirilmeli.