Ovacık Kaymakamlığı Korucu Alımı Yapacak! İşte Başvuru Şartları!

Ovacık kaymakamlığı 2 adet korucu alımı yapacağını duyurdu.Alım yapılacak olan personellerin Ovacık içinde ikamet etmesi zorunluluğu bulunmaktadır. İşte detaylar.

Ovacık Kaymakamlığı Korucu Alımı Yapacak! İşte Başvuru Şartları!

Binlerce aday genel güvenlik korucusu alımını beklerken ilçelere, köylere ve mahallelere korucu alımları da devam ediyor. Bu kapsamda Ovacık İlçe Kaymakamlığı tarafından yayınlanan ilanda toplamda 2 güvenlik korucusu alımı yapılacağı açıklandı. Hangi mahalle ve köylere alım yapılacağı adayların hangi başvuru şartlarını sağlaması gerektiği olmak üzere başvuru tarihi ve diğer detaylara ilişkin tüm bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Hangi Köy ve Mahallelere Alım Yapılacak?

Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapmak üzere Ovacık ilçesinin alım yapılan mahallelerinde İkamet etme zorunluluğu 2 Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır.

Başvuru Şekli

İlanda yer alan Nüfus cüzdanı fotokopisi, İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinden alınmış Vukuatlı nüfus kayıt örneği, İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinden alınmış ikametgâh gibi belgeler ile birlikte Ovacık Kaymakamlığı Güvenlik Korucuları Başvuruları 18 Haziran – 29Haziran 2020 tarihleri arasında Ovacık Kaymakamlığına şahsen yapılacaktır.Adaylar başvurudan sonra fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabi tutulacak olup bu aşamaları geçenler göreve atanacaktır.

Başvuru Şartları

T.C. vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak,40 Yaşından büyük olmamak, En az ilkokul Mezunu olmak, Kamu haklarından mahkûm bulunmamak, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda yer alan suçlardan ayrıca resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, 3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Ovacık ilçesinin alım yapılan mahallerinde ikamet etmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak şartlarının sağlanması istenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan gökburun
Sinan gökburun - 11 ay Önce

K maraşa nezam alım olacak korucu luk icin