MSB, TSK ve Kuvvet Komutanlıkları 165 Memur Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanan kılavuza göre MSB, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı alanlarda toplamda 165 memur alımı yapacak.

MSB, TSK ve Kuvvet Komutanlıkları 165 Memur Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre Askeri kurumlara memur alımı yapılacak. İlgili duyuru Devlet personel Başkanlığı tarafından ilan edilmiş olup farklı alanlarda toplamda 165 kişilik boşluk ile alım yapılacak. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları memur alımı için başvuru kılavuzu yayımladılar. İşin Olsa ekibi olarak yayımlanan başvuru kılavuzu hakkında sizlere detaylı bilgi veriyor olacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan MSB; TSK ve Kuvvet Komutanlıkları, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir kurum veya kuruluşta mecburi hizmet koşulu bulunmamak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi fes edilmiş veya halen çalışıyor olmamak,

Alım yapılacak kadroya göre belirtilen niteliklere sahip olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartları aranacaktır. 

Ayrıca adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecek ve adayların KPSS puan türü esas alınarak en yüksek puandan başlanmak üzere en düşüğüne doğru sıralama yapılacaktır. Sonuca göre ise adaylara sınav şağrısı yapılacak.

Diğer askeri memur personel alım ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa mobil uygulamasını indirerek diğer ilanlardan da anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR:

İlgili ilan için adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 28 Aralık 2018 tarihinde yayımlanarak başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 15 Şubat 2019 tarihine kadar saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ise Milli Savunma Bakanlığı resmi başvuru adresi olan https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresi üzerinden başvuru yapmaları gereklidir. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız bağlantı yardımı ile başvuru ekranına ve başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU ADRESİ

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 07:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

Yaw Allah'tan bir puan almışsın bre artık sonuçlar aciklanana kadar cimere bile sorarsın artık 82.02 e hizmetli gelirmi die

Anonim
Anonim - 2 yıl Önce

82.06 hizmetli gelir mi arkadaşlar

kenan
kenan @Anonim - 2 yıl Önce

gelır kardeşim bı alım olsunda tam detaylı

Cesaret
Cesaret @Anonim - 2 yıl Önce

Bazi bölumler 47 puana bile almisti ama mulakatta yine yuksek puanli olani almislardi yine de tercih yapin sans belli olmaz

Cesaret
Cesaret @Anonim - 2 yıl Önce

Gecen yil 87 civarinda kapatmisti gelebilirde ama

anonim
anonim - 2 yıl Önce

82,06 hizmetli gelir mi arkadaşlar cevaplayın

Anonim
Anonim - 2 yıl Önce

82.06 puan hizmetli gelir mi

FERAT
FERAT - 2 yıl Önce

LİSE 76.99 GELME İHTİMALİ VARMI ?

Murat gkts
Murat gkts - 2 yıl Önce

Arkadaşlar vhki için bilgisayar işletmeni sertifikası olmasa oluryor mu acaba nitelikte herhangi bir önlisans mezunu yazıyor sadece bilgisayar işletmeni sertifikası ile ilgili birşey yok

MERDA
MERDA - 2 yıl Önce

LİSE MEZUNUNA KPSS SİZ İŞ İMKANI AÇIN EY MSB BİRDE YAŞ ŞARTI OLMASIN İKAMET SARTI DA OLMASIN TÜRK BAYRAGI DALGALANAN HER YERE İŞ BAŞVURUSU ÖZGÜRCE YAPABİLMENİN ÖNÜ AÇILSIN.

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Maliye bakanlığı niye alım yapmıyor