MSB PERTEM Üzerinde Başvuru Devam Eden Askeri Personel Alımı İlanları

Milli Savunma Bakanlığı üzerinden yeni askeri personel alımı için ilan yayımlandı. TSK Subay alımı başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizde yer alıyor.

MSB PERTEM Üzerinde Başvuru Devam Eden Askeri Personel Alımı İlanları

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin ( PERTEM ) üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre komutanlıklara askeri alanda alım yapılacak. Askeri ilanlar her daim ilgi görmekte ve adaylar tarafndan başvuru yapılmaktadır. MSB PERTEM 'de nereydese he ray yeni askeri personel alımlarını adaylara sunuyor. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere MSB PERTEM üzerindeki başvurular hala devam eden ilanların bilgisini vereceğiz.

MSB PERTEM İLANLARI:

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet adresi üzerinde yayımlanmış olan ilana göre Türk Sİlalı Kuvvetleri bünyesind esubay alımı yapacağını duyurudu. Söz konusu alımlar 2019 yılı için Dış Kaynaktan Muvazzaf subay olarak yapılacak.

ADAYLARIN BAŞVURU SIRASINDA DİKKAT ETMESİ GEREKENLER:

Adaylar başvuru şartlarının tamamına uygun olmak zorundadırlar. Uygun olmadığı, temin faaliyetlerinin (eğitim dahil) herhangi bir aşamasında tespit edilenlerin adaylığı sonlandırılacaktır. Başvuruda doldurulması gereken bütün bölümler tam ve doğru olarak doldurulmalıdır. Ayrıca Tercihlerinizi yaparken mezun olduğunuz önlisans/lisans programına uygun olmak şartıyla mümkün olduğunca hem muharip hem de yardımcı sınıflardan tercihte bulununuz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

MSB Türk Sİlahlı Kuvvetleri Muvazzaf Subay alım ilanına başvuru yapacak adayların bazı nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru şartlaının tamamını taşıyan kadın veya erkek adaylar başvuru yapabilirler.

 • 01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;
 • Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1992 ve daha sonraki doğumlular),
 • Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1987 ve daha sonraki doğumlular),
 • Uzmanlık eğitimini tamamlamış tabiplerden 35 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular),
 • Yurt içinde en az dört yıl ve daha fazla süreli fakülte/yüksekokulların Kılavuzdaki TABLO-1’de gösterilen kaynak okul programlarından mezun olanlar
 • Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayanlardan, mezun oldukları programın TABLO1’de gösterilen kaynak okul programları ile denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış (belge ile) olanlar
 • 2018 veya 2019 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda, KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanlar
 • Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı ve Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak genel kültür sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu maksatla Pratisyen Tabip, Diş Hekimi, Eczacı ve Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.
 • Yabancı Dil Öğretmenliklerine müracaat edecek adaylar için (İngilizce ve Almanca öğretmenlikleri hariç); KPSS P3’den en az 60 alanlar ve ilave olarak, ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2018-2019) ilgili yabancı dil sınavından (YDS/E-YDS) en az 60 not almış olanlar,
 • İngilizce Öğretmenliği için KPSSP3’den en az 60 alanlar (ayrıca KPSS P121 Lisans puanı en az 70 olanlar), Beden Eğitimi Öğretmenliği için KPSSP3’den en az 60 alanlar (ayrıca KPSS P10 Lisans puanı en az 60 olanlar), Almanca Öğretmenliği KPSS P3’den en az 60 alanlar (ayrıca KPSS P120 Lisans puanı en az 70 olanlar), (Adaylara Çağrı kriteri olarak KPSS P3 puanı esas alınacak olup, adayların KPSS P121/P120/P10 puanları ise evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir.)
 • Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar,
 • Askerlik hizmeti devam etmekte olan Yedek Subay/Yedek Astsubay, erbaş ve erler
 • Askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.),
 • Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler başvurabilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

TSK Subay alımı için adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeler için öncelikle belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Başvurular 23 Eylül 2019 tarihinde başlamış olup en geç 07 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

DİĞER ASKERLİ İLANLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet yıldız
Mehmet yıldız - 2 yıl Önce

Ben subay olmak istiyorum işsizm vatanım sahip çıkmak istıyorum