MSB PERTEM Askeri Personel Alımları Devam Ediyor! Şartlar ve Başvurular?

Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı için askeri personel alımlarında başvuru süreci devam ediyor. Peki kimler başvuru yapabilir?

MSB PERTEM  Askeri Personel Alımları Devam Ediyor! Şartlar ve Başvurular?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sİstemi ( MSB PERTEM ) üzerinde yayımlanan askeri personel alımları kapsamında başvuru süreci hala devam eden personel alımı ilanları yer alıyor. başvuru süreci haşa uzun süre devam edecke olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Deniz Kuvvetleri Komtuanlığı iki farklı sınıfta Erkek subay temini yapacak. Adaylardan bazı nitelikler aranıyor ve bu nitelikleri yerine getirilmesi duurmunda başvuru yapılabilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

24 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanmış olan duyurulara göre MSB Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Öğretmen ve Mühendis sınıfı muvazzaf subay alımı yapılacak. Ancak bu ilana sadece erkek olan adaylar başvuru yapabilecek olup ayrıca adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranıyor. Bu kapsamda, Askeri genel nitelikler, KPSS Şartı, YDS şartı, Sağlık Şartı gibi nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler.

KPSS VE YDS ŞARTI ARANIYOR!

2018 veya 2019 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda “KPSS P3 Lisans Puanı (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacaktır.) en az 60 olanlar,(2017 Yılı KPSS Puanı kabul edilmeyecektir.) başvuru yapabilirler.

ÖSYM tarafından yapılan son beş yıl içerisindeki (2015) dahil Yabancı Dil Sınav (YDS, e-YDS) notu mühendis sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 55 olmak, öğretmen sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 70 olması gerekmektedir.

YAŞ ŞARTI:

01 Ocak 2019 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmamak, Lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

BAŞVURU SÜRECİ:

İlgili Duyuru MSB PERTEM üzerinde 24 Temmuz 2019 tarihinde yayımanıyor ve başvuru süreci başlamış oldu. Adaylar başvurularını en geç 25 Ağustos 2019 (saat 23.59’a kadar) tarihine kadar, Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurunuz Hangi Durumlarda Geçersiz Sayılır?

Yanlış beyanda bulunanlar ile yukarıda sahip olunması gereken nitelikleri taşımadığı tespit edilenlerin (başarılı olup kursa katılsalar dahi) işlemleri durdurulacak ve iptal edilecektir.

Başvuru şartlarında belirtilen koşulların tamamına uygun olmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek, tespit edilemeyen hususlar evrak kontrol aşamasında kontrol edilecektir.

Başvuru ekranında doldurulması gereken bütün bölümleri tam ve doğru olarak doldurmayanların ön başvurusu kabul edilmeyecektir.

YORUM EKLE