MSB İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Komando Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı MSB askeri personel alım ilanları açıklanmaya devam ediyor. İlkokul mezunu onbaşı kadrosunda uzman erbaş alım detaylarını aktarıyoruz. Komando alımı başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman tamamlanacak? İşte gelişmeler..

MSB İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Komando Alımı Yapılacak!

Eğitim seviyesinde ilkokul mezunu komando onbaşı alımı yapılacak. Milli Savunma Bakanlığından açıklanan askeri personel alım ilanlarında detaylar belli oldu. Mezuniyeti en az İlkokul olan adayların onbaşı kadrosunda uzman erbaş alım detaylarında başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini aktarıyoruz. Uzman erbaş Komando alımı başvuru şartları neler? Son başvuru tarihi ne zaman sona erecek?

KOMANDO UZMAN ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI

Erkek adayların başvuru şartlarında T.C. vatandaşı olmaları, askerlik hizmetini halen yapıyor olmaları ya da tamamlamış olmaları, eğitim seviyesinde en az ilköğretim bölümlerinden yurt içinden ya da yurt dışı bölümlerden denkliği bulunarak tamamlamış olmaları, askerliğini tamamlamış olan adaylar 28 Ocak 2019 tarihinden sonra askerlikten terhis olmaları gerekiyor. Yaş şartında ise 1 Ocak 1992 tarihinden sonra doğmuş olmaları askeri öğrenci iken ilişiği kesilmemiş olmaları, Daha önce TSK bünyesinde görev olarak subay, astsubay, uzman erbaş kadrolarında görev yapmamış olmaları, milli güvenliğe karşı faaliyet gösteren yapı oluşum ya da gruplara veya terör örgütlerine üyeliği mensubiyeti, veya iltisaki olmamaları gerekmektedir. Terör örgütü eylem birliği içersinde bulunmamış olmaları bu örgüte yardım destek, propaganda yapmamış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığı Personel temin sistemi üzerinden başvurular alınacak. Adayların 2019 uzman erbaş alım ilanındaki detaylara erişmek ve başvuru yapmak için kılavuzu incelemeleri ve başvuru şartlarına uygun olanların başvuruları yapmaları gerekmektedir. Başvuru kılavuzuna erişmek için tıklayın

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TAŞ
Ahmet TAŞ - 2 yıl Önce

Yaş sınırını biraz esnetseniz 35 altı olsun buz gavurmuyuz neden bizlere hiç fırsat verilmiyor ben 32 yaşındayım

Furkan mendi
Furkan mendi - 2 yıl Önce

Askerligi yapmis olmakmi gerekiyor?