MSB Binlerce Sözleşmeli Er, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş, Memur ve Askeri Personel Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde bulunan farklı askeri kurumlar binlerce alım için ilan yayımladılar. Buna göre binlerce boş pozisyon için alım yapılacak. Haberimizde sizlere detayları ve başvuru bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

MSB Binlerce Sözleşmeli Er, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş, Memur ve Askeri Personel Alacak!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya binler askeri personel pozisyonu için alım yapılacak. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesine bağlı olan farklı askeri komutanlıklar ve kurumlar alım yapıyor. Adaylardan aranan şartlar belirtildi ve İşin Olsa ekibi olarak sizler için derlediğimiz bu haberimizde alım pozisyonları ve detayları hakkında bilgi veriyor olacağız.

BİNLERCE ASKERİ PERSONEL ALACAK!

Milli Savunma bakanlığı,KKK, HKK ve DKK, Jabdarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyelerine Subay, Astsubay, Memur, Askeri personel, Sözleşmeli er ve uzman erbaş gibi pozisyonlara alım yapacaklar.

Buna göre Milli Savunma bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli er allımı yapacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi farklı 12 branşta sözleşmeşi uzman erbaş alacal. Sahil Güvenlik Komutanlığı 10 kişilik memur kadrosu ile farklı kadrolara alım yapacak. Milli Savunma bakanlığı 523 sözleşmeli mühendis alımı yapacak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranır. tabiki her pozisyon için farklı nitelikler aranacak olup, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, TSK ile ilişkisi kesilmemiş olmaki Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Daha önce görev yapılan kamu kuumu veya kamu kuruşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Belirtilen yaş aralığında olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve bazı pozisyonlar için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak olup, Lise mezunları için KPSSP94, Ön lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmak gbi nitelikler aranır.

Yukarıdaki belirttiğimiz nitelikler sadece bir kaçı olup, başvuru kılavuzlarında aranan şartlar hakkında daha detaylı bilgi verilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

BAŞVURU İŞLEMLERİ:

Adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre aşağıda sizler le paylaşacağımız bağlantıları kullanarak ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

MSB 2018 Yılı KPSS 60 Puan İle 523 Memur Personel Alım İlanı Yayımladı! Kadrolar ve Şartlar Nedir?

Jandarma İlkokul Mezunu 1457 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Yapıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) 2018 Yılı Subay ve Astsubay Alım İlanı Yayımladı! Başvuru Ekranı

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

MSB Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Diğer askeri personel ilanları hakkında bilgi almak ve anında telefona bildirim almak için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirebilir veya Sosyal medya gurubumuza katılarak ilanları ana sayfanızda bulabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur
Uğur - 2 yıl Önce

uzman erbaşı ilkokul mezunu yaptılar , şimdi yok lise yok kpss istiyorsunuz ,

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Çok abartı haber yapıyorsunuz

Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

31 yaşındayım arkadaşlar ben olabilirmiyim

uzman
uzman @Aykut - 2 yıl Önce

malesef olamıyorsunuz!

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Ben msb savunma komutanligi ankara mamakta uzman erbas sinavina girdim benim cocuklarim oldugu icin butun gecmis oldugum sinavi sozlu sinavini yoka sayip beni elediler sorarim size bakanim kimsenin cocugu yokmu bizim cocugumuz var vatanimi sattik ya bundan insan sinavdan kalirmi elinizi vicdaniniza koyun bana bir cvp verin saygilar

Vedat
Vedat - 2 yıl Önce

Guvenlik koruculari ne oldu bi 91 dogumlari uzman yaptiniz yas duzeltmesi olsa iyi en az 30 yaş yapilmasi lazim

BABA__YORGUN
BABA__YORGUN - 2 yıl Önce

JANDARMA ALIMLARI NE OLDU YIL BİTTİ ALIM OLMADI

Nurullah
Nurullah - 2 yıl Önce

Arkadaşlar biz sozlesmeli er ler olrak normal askerden hiç farkımız yok onagore birdaha düşünün isterseniz

Sedat tkn
Sedat tkn @Nurullah - 2 yıl Önce

Zormu kardesim bende bas vurdumda uzman erbaştan farkı nedir soyleyebilırmisin

Birtürlüuzmançavuşolamayan
Birtürlüuzmançavuşolamayan - 2 yıl Önce

Uzmanlıkta kpss şartı ne alaka kpssiz alım yapılsın her başvuru da bi sorun çıkıyor