MSB 2018 Yılı Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımları Sona Eriyor( KKK, HKK ve DKK )

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı için geçtiğimiz günlerde Uzman erbaş alımı için ve sözleşmeli er alımı için başvuru kılavuzu yayımlamıştı. Ancak başvurularda son günlere gelindi. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizde yer almaktadır.

MSB 2018 Yılı Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımları Sona Eriyor( KKK, HKK ve DKK )

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı komutanlıklarına sözleşmeli er ve  uzman erbaş alımı yapacağını ilan etmişti. Başvuruların ilanların yayımlanması ile birlikte başlamasının ardından artık son günlere gelindi. Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için birkez daha detaylı bilgi veriyor olacağız. 

İLANIN DETAYLARI:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından lan edilen duyuruya göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerindeki eksikliği gidermek için sözleşmeli er ve uzman alımı yapacaklar. Bu yönde 2018 yılı Başvuru kılavuzu yayımlayan Milli Savunma Bakanlığı başvuruları için son güne gelindi. Bu bağlamda adaylardan bazı nitelikler aranacak ve adayların başvuru şartlarını taşımaları durumund abaşvuruları kabul edilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askeri okullardan ve TSK dan her ne sebeple olursa olsun ayrılmamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TSK'd daha önce Subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya uzman Erbaş , Sözleşmeli ve er olarak görev yapmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken askerliğe elverişli değildir ibaresi almamış olmaları gerekmektedir.

Uzman Erbaş adaylarından, En az lise mezunu veya bunlara denkliği olan yurtdışı eğitim kurumlarından mezun olmuş olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvur uyaptığı esnada yapıyor olmak, askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, Başvuru yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranacak.

Sözleşmeli Er adayları için ise, en az ilköğretim mezunu olmak veya yurtdışı eğitim kurumlarından mezun olmuş olmak,Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmamış olmak, Başvuru tarihi itibari ile 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerlik hizmetine başlamış veya yapıyor iken 20 yaşından gün almış ve 35 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir.

Ayrıca Uzman Erbaş ve Sözleşmeli er adaylarından da Başvuru kılavuzlarından belirtilen Boy ve Kilo ölçüm tablosuna uygun olmaları gereklidir.

BAŞVURULARDA SON GÜNLER:

Milli Savunma Bakanlığı uzman erbaş ve sözeşmeli er alımları ilanın yayım tarihi olan 25 Eylül 2018 tarihi itibari ile başladı ve adaylar için başvurularda son günlere gelindi. Buna göre adaylar başvurularını en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar yapmaları gereklidir. Başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır

Sözleşmeli Er İlanı

Uzman Erbaş İlanı

BAŞVURU YAP

Yayımlanacak diğer askeri ilanlarından her daim haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 01:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin barman
Metin barman - 2 yıl Önce

İyi günler kolay gelsin ben başvuru yapmak istiyorum ama bi türlü başvuru yapamadım bütün bilgileri doldurmama rağmen tercih yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ali çivi
Ali çivi - 2 yıl Önce

Orta okul alımları tekrardan olacakmı yoksa artık sonami erdi

Esat
Esat - 2 yıl Önce

İlköğretim mezunu uzman onbaşı başvuruları ne zaman başlayacak
Herşeye bi lise koymussunuz

abdulrezak
abdulrezak - 2 yıl Önce

bende sözleşmeli er olmak istiyorum vatan ve miletim ay yıldızlı bayrak icin ölmek istiyorum bu numaradan bana dönün sözleşmeli er icin 05536751763

Ahmet Durmaz
Ahmet Durmaz - 2 yıl Önce

Uzman onbaşı ilkokul mezunu başvuruları olacakmi hep lise mezunu

Osman
Osman - 2 yıl Önce

Askerlik icin tebligat sinif bekliyodum belli olmadigi icin basvuramadim yas 27 son sansimdi

Osman
Osman - 2 yıl Önce

Yetkililerden yas sartinin esnetilmesini istiyoruz lutfen isteklerimizi iletin 29 yasa cikarilsin

Murat
Murat - 2 yıl Önce

28 yasinda sozlesmeli er olabilirmiyim