MSB 2018 Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! Başvuruda Son Günler

MSB bünyesine 2018 yılı itibariyle uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiğimiz askeri personel alımlarına ilişkin başvuru tarihlerinde sona yaklaşıldı. İşte tüm detaylarıyla 2018 uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı hakkında bilgiler...

MSB 2018 Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı Yapıyor! Başvuruda Son Günler

Askeri personel ihtiyacını karşılamak amacıyla bağlu bulunan komutanlıklara askeri personel alımları gerçekleştiriliyor. Eylül ayı itibariyle yayımlanmış olan çok sayıda askeri personel alım ilanında Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesine uzman erbaş alımı, sözleşmeli er alımı gibi alımlar gerçekleştiriliyor. Birçok kişi tarafından ilgi gören 2018 Uzman Erbaş alımı ve sözleşmeli er alımına yönelik detaylara, başvuru tarihlerine haberimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Uzman Erbaş Alımı 2018 başvuruları ve başvuru tarihleri

En az lise mezunu, askerliğini yapmış olmak (erbaş ya da er), terhisinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak şartlarını karşılayan kişiler arasında uzman erbaş alımı MSB tarafından yapılacaktır. İlgili ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar 26 Ekim 2018 tarihlerine kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.

MSB Sözleşmeli Er Alımı hakkında bilgilendirmeler

Yoğun ilgi gören diğer askeri personel alımlarından birisi olan sözleşmeli er alımında adaylarda aranacak şartlar; en az ilköğretim veya denginde bir okuldan mezun olmak, askerliğinin terhisinden 5 yıldan fazla zaman geçmemiş olmak, 25 yaşını geçmemiş olmak, askerliğini yapmamış adaylardan ise 20 yaşını doldurmuş olmak ve daha önce TSK' da subay, astsubay, gibi görevlerde bulunmamış, görevden uzaklaştırılmamış olmak şeklindedir.

Başvurular nasıl yapılacak?

Yayımlanan uzman erbaş alım ilanının tüm detaylarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli er alımı hakkında tüm bilgi ve detaylara göz atmak için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muslum
Muslum - 2 yıl Önce

Uzman