Milli Savunma Bakanlığınca Kuvvet Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığının kontrolünde Kara, Deniz ve Hava komutanlıklarına sözleşmeli er alınacağı açıklandı. Söz konusu sözleşmeli er alımında adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği belirtildi. Detayları sizler için derleyerek, haberimize yansıttık...

Milli Savunma Bakanlığınca Kuvvet Komutanlıklarına Sözleşmeli Er Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafınca yayımlanan er alımı ilanı için farklı komutanlıklara alım yapılacağı açıklandı. Sözleşmeli olarak alınarak ardından 2 yıl boyunca görev yapan adaylar ilerleyen zamanlarda kadroya girebileceğini söylemişti. Yayımlanan ilanın devamımın da adaylardan istenilen şartlardan en belirgin olanı adayların en az ilkokul mezunu olmalarıydı... 

Sözleşmeli er olarak çalışmaya başlayan adayların 2 yılını doldurduktan sonra görev yerleri uygunluk pozisyonunda olursa Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen kurallara uyulduğu taktirde onbaşlığa; sözleşmeli onbaşlıkta en az iki yılını tamamlayanlar dahilinde ise yine belirtilen esaslar uygunsa Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde belirtilen şartlar dahilinde çavuşluğa geçirilmektedir. 

BELİRLENEN GENEL ŞARTLAR

Sözleşeli er olarak Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yer alan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında görev alacak adayların belli şartarı barındırmaları gerekmektedir. Adaylardan istenilen şartlar şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, ayrıca askerliğini yapmış olan adayların 25 yaşını doldurmamaış olmaları, askerliğini yapmamış olan adayların ise 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmaları gerekmektedir. Bu durumların yanı sıra yüz kızartıcı suç işlememiş olmaları ve askerliği yaptığı zaman içerisinde " Askerliğe Elverişli Değildir" belgesini almamış olması" adaylardan istenilen genel şartlardandır.

BAŞVURU DETAYLARI

Sözleşmeli er alımı için başvuru yapacak olan adayların başvurularını Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet adresinden yapabilmektediler. Askerde olup da başvuruda bulunmak isteyen adayların internet üzerinden başvuruda bulunduktan sonra başvuru kılavuzunda bulunan dilekçeyle birlikte başvuru sayfasının çıktısını alarak, kıta özlük dosyalarıyla birlikte muhafaza edildiği ill amirine başvuruda bulunabileceklerdir. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 07:59
YORUM EKLE