Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Subay Teminine Karşı Duyuru Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı yapmış olduğu açıklama ile birlikte Hava Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Sınıfı Subay temini faaliyetleri kapsamı içerisinde İngilizce Yeterlilik Sınavı (ECL) sonuçlarının açıklandığını duyurarak, açıklanan isimlerin ise daha sonrasında neler yapması gerektiğine dahil bilgiler vererek adayları bilgilendirdi. Detaylar haberimizde...

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından Subay Teminine Karşı Duyuru Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yayımlanan ilan ile birlikte Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından görevlendirmek üzere pilot sınıf bünyesinde Muvazzaf Subay alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilanlar neticesinde başvuruda bulunarak başarılı olan adayların seçim aşamasında faaliyetlerine devam ederken bakanlık tarafından adayların katılım gösterdikleri İngilizce Yeterlilik Sınavı (ELC) sonuçlarını açıklandığı, sınava giren adaylara duyurdu. 

MSB tarafından gerçekleşen duyuruda ECL kapsamında 10 ekim tarihinde gerçekleşen sınav içerisinde adayların 40 ve üzeri puan alması o sınavdan başarılı bir şekilde çıkmasına yeterli olduğu belirtildi.

MSB TARAFINDAN AÇIKLANAN RESMİ SINAV TEMİNİ

 Hava Kuvvetleri Komutanlığı Dış Kaynaktan Pilot Adayı Muvazzaf Subay Temini kapsamında İngilizce Yeterlilik Sınavı (ECL) 10 Ekim 2018 tarihinde yapılmıştır. ECL sınavından 40 ve üzeri puan alan adaylar başarılı olmuştur. ECL sınavında başarılı olan adaylar, 12 Ekim 2018 tarihinde saat 07.30?da Kara Harp Okulu Komutanlığı(Ankara)?da yapılacak olan Psikomotor testine gireceklerdir.  ECL sınavında başarılı olamayan adayların adaylıkları sonlandırılmıştır.  

ECL sonuçlarını görmek için TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE