Milli Savunma Bakanlığı (MSB) En Az Lise Mezunu Memur Alımları Yapıyor! İlanlar Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Ankara' da görev yapmak üzere en az lise mezunu olmak şartıyla memur alımları yapılacağını belirtti...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) En Az Lise Mezunu Memur Alımları Yapıyor! İlanlar Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda, bakanlık bünyesine KPSS puanları üzerinden memur alımı yapılacağı aktarıldı. Duyuruda en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ve ilgili şartları taşıyan kişilerin 8. dereceden kadroda Ankara' da Genel Kurmay Başkanlığı karargahında meslek hayatı boyunca görev yapmak üzere istihdam edileceği belirtildi. Başvurular 28 Aralık 2018- 15 Şubat 2019 tarihleri arasında yürütülecek ve alımlar toplamda 10 kişilik olacak. Bu msb memur alımı için için alınacak kişiler Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı olarak istihdam edileceklerdir.

Duyuruda msb lise mezunu memur alımı için en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği vurgulanmıştır. Yayımlanan kılavuzda lise mezunu olan adayların diplomalarını sisteme yüklemeleri gerekli olup, önlisans ve lisans düzeyinden adayların kılavuzlarının YÖK sisteminden çekileceği belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir. KPSS puanının en az 70 olması, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartların taşınması gerektiği belirtilen ilanda; adayların başvurular için ilan kılavuzuna detaylıca göz atması gerekmektedir. Yayımlanan milli savunma bakanlığı msb memur alımı için kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişim sağlamak mümkündür. Başvuru yapacak adayların bu kılavuzu dikkatli okuyarak başvurularını gerçekleştirmeleri faydalarına olacaktır. Çevrimiçi (online) ön başvurular, 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında //personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. 15 Mart 2019 tarihinden sonra ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi //personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır.

İlan kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet guldu
Mehmet guldu - 2 yıl Önce

Her alanda cok az alım var birer tane