Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2018 Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesine alınacak olan sözleşmeli erler için toplanan başvuruların sonuçları açıklanmış bulunmaktadır. Yayımlanan duyuruya ve başvuru sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2018 Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı bünyesine geçtiğimiz günlerde sözleşmeli er alımı yapılacağı kamuoyuna aktarılmıştı. İlgili duyuruda 25 yaşını bitirmemiş olan adayların başvuruda bulunabileceği belirtilmiş ve başvurular toplanmıştır. MSB bünyesine yapılan bu alımda adayların ön başvuruları Personel Temin Daire Başkanlığı web adresi üzerinden gerçekleştirilmişti. Ön başvuruları kabul edilen adayların sınavları da yine burada gerçekleştirilecek. İlgili ilanda Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına yönelik sözleşmeli er alımı yapılacağı aktarılmış, belirtilen tarihlerde adayların ön başvuruları değerlendirmeye alınmıştır.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

MSB tarafından yayımlanan duyuruyla beraber, ön başvurusu kabul edilen adayların listesi kamuoyuna aktarıldı. İlgili kişilerin sınavları 17 Aralık 2018 - 11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, bu tarihe kadar adayların belirtilen evrakları teslim etmesi gerekmektedir. Adayların belirtilen tarih ve saatte, ilgili sılav alanında bulunması vurgulanmış olup, uygulanacak aşamalara dair bilgilendirmeler de sağlanmıştır.

Adaylar evrak kontrol, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, yüzme testi (sadece kurbağa adam ve dalgıç tercihi olan adaylar için) ve mülakat aşamalarından geçirilecekler. Fiziki yeterlilik testi uygulanacağı için adayların spor kıyafeti getirmeleri gerektiği de belirtilmiştir.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ASKERİ İLANLARI TAKİP ETMEK

MSB bünyesine yapılan tüm alımlardan, başvuru sonuçlarından cep telefonunuza bildirim alarak haberdar olmak için mobil uygulamalarımzı ücretsiz olarak iOS ve Android cep telefonlarınıza uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Facebook grubumuza katılarak mülakatlar ve sınavlar hakkında bilgi alabilir, takıldığınız noktalarda diğer adaylarla yardımlaşabilirsiniz.

Uygulamalar> Tıklayınız

Facebook grubumuz> Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 11:53
YORUM EKLE