Milli Savunma Bakanlığı KKK 2019 Yılı Uzman Erbaş ( Onbaşı ve Çavuş ) Alım İlanı!

Milli Savunma Bakanlığı yayımladığı ilana göre 2019 yılı için Uzman Erbaş alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre adaylardan aranan başvuru şartları ve detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı KKK 2019 Yılı Uzman Erbaş ( Onbaşı ve Çavuş ) Alım İlanı!

Milli Savunma Bakanlığı her yıl olduğu gibi 2019 yılı için de Uzman Erbaş alım ilanı yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2019 yılı Uzman Erbaş temini için başvuru kılavuzu yayımladı. Buna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı İlköğretim mezunlarından uzman onbaşı ve en az lise mezunlarından uzman çavuş alımı yapacak. Söz konusu ilan Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilmiş olup haberimizin devamında, Başvuru Şartlarına ve Başvuru bilgilerine ulaşarak başvuru yapabilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR? KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığına, Uzman Onbaşı olarak sadece piyade sınıfı Komando branşına olanlar başvuru yapabilir ve Uzman Çavuş olarak ilanın tam metninde belirtilen sınıf ve branşlarda sınıflandırmaları KKK tarafında yapılacak.

Adaylardan ise uzman erbaş alımı için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerlik Hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvuru esnasında yapıyor olmak, Uzman Onbaşı için İlköğretim veya Ortaokul mezunu olmak, uzman Çavuş için en az lise ve dengi mezunu olmak veya yurtdışında eğitim almış olanlar için bunlara denkliği olan ve YÖk onaylı olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için başvuru tarihinin ilk günü itibari ile terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Askerliğini yapmakta iken başvuru yapanlar için uygun nitelik belgesi almış ve ilgili birlik komutanlıklarınca uzman erbaş olur kararı bulunmak, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak,

TSK'da daha önce subay olarak istihdam edilmemiş olmak, herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, İlanın metninde belirtilen boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak, Herhangi güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumsuz olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak gibi nitelikler aranacak. İlgili şartlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için İlanın başvuru kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Yukarıdaki niteliklerin tamamını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek ve söz konusu ilana başvurular, Milli Savunma Bakanlığı resmi başvuru sistemi olan ı https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacak. Ayrıca henüz askerlik hizmetini yapmamış olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Söz konusu ilanın başvuru kılavuzuna ve başvuru ekranına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Diğer askeri personel alım ilanlarından yayımladığında anında haberdar olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilgili ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 11:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin demir
Yasin demir - 2 yıl Önce

Abi ben orta öğretim bitiedim askerliğime 6 ay var ne olarak başvuru yapabilirim sizce

ömer uğural
ömer uğural - 2 yıl Önce

7 8 ay oldu başvuru yapdım daha bişey yok ne zaman acıklama yapılacak

Lndnsn
Lndnsn - 2 yıl Önce

Sozlesmeli er ama tawsiye etmem

Yusuf kahvecioglu
Yusuf kahvecioglu - 2 yıl Önce

Yaş sınırını yukseltin biraz ben 29 girecem başvuru yapamıyorum benim gibi çok kişi var

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Uzman onbaşı başvuru bitti mi acaba

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Bugün tercih yapamadım neden acaba bitti mi

uygar Yılmaz
uygar Yılmaz - 2 yıl Önce

Uzmanlık için nereye başvurabiliyoruz

Servet kaya
Servet kaya - 2 yıl Önce

Yeni muayene gördüm nasıl başvuru yapabiliriz