Milli Savunma Bakanlığı 82 Sözleşmeli Astsubay Alımı Müracaatlar Sürüyor! Erkek - Kadın

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere üzere erkek ve kadın 82 sözleşmeli astsubay alımı yapacaklarını duyurdu ve müracaatlar sürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı 82 Sözleşmeli Astsubay Alımı Müracaatlar Sürüyor! Erkek - Kadın
Milli Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve kamuoyuna duyurulan bildiri ile erkek - kadın olmak üzere toplam 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağı duyurulmuştu. Alınacak olan sözleşmeli astsubay adayları bando takımında görev yapacak ve müracaatlar devam ediyor.

Adaylar Milli Savunma Bakanlığının sözleşmeli astsubay alım ilanı yayımlamasının ardından alım ilanına müracaat etmeye başladı ve halen başvurular sürüyor. Buna göre sözleşmeli astsubay alımlarında erkek ve kadın adaylar 17 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yapabilecek.

HANGİ SINIFLAR İÇİN ALIM YAPILACAK

Milli Savunma Bakanlığı erkek ve kadın olmak üzere 82 sözleşmeli astsubay alımı yapılacağını belirtti. Peki hangi sınıflara alım yapılacak.
Tenor 11, Bas 11, Alto 11, Soprano 11, Piyanist 1, Kemancı 1, Türk Müziği Piyanist 1, Bağlamacı 1, Gitarist 1, Türk Sanat Müziği Sanatçısı 1, Kanun İcracısı 1, Udi 1, Neyzen 1, Çevgani 8, Zurnazen 8, Nakkarezen 3, Zilzen 4 ve Davulzen 6 kişilik kadro olmak üzere toplamda 82 kişi alınacak
Yukarıda belirtilmiş olan sınıflar için toplam 82 astsubay alınacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR

Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesinde düzenlenmiş olan “Sözleşmeli Astsubay Adaylarında Aranacak Nitelikleri” taşımak,
  • Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak,
  • Öğrenimlerini yurt dışında bitirenlerden diplomalarının yurt içinde denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış olmak,
  • Herhangi bir bakanlık veya kuruluşa karşı mecburi hizmeti olmamak ve kazandığı mesleki sıfat nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt etmek.
  • 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla dört yıl ve daha fazla süreli yükseköğretimi bitirenler için 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1990 ve daha sonraki doğumlular) olmak, daha az süreli yükseköğretimi bitirenler için 24 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) olmak.
  • Alım tablosundaki özel şartları taşımak,
Adayların yukarıda belirtilmiş olan niteliklere sahip olması gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli 82 astsubay alım ilanına adaylar 17 Mart 2017 tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile müracaat edebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE