Milli Savunma Bakanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımları Başvuruları Başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığına uzman erbaş alımı yapılacak. Başvurular 2 Mayıs tarihinde alınmaya başlandı. 2018 Uzman erbaş alımları başvuru şartları ve detaylar haberimizde..

Milli Savunma Bakanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımları Başvuruları Başladı!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığının personel ihtiyacını gidermek için personel alımı yapılacak. 2018 uzman erbaş alımı için başvurular 2 Mayıs 2018 tarihi itibari ile başladı. Son başvuru tarihi belli oldu. MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımında adayların sahip olması gereken başvuruları şartları neler?

2018 UZMAN ERBAŞ BAŞVURU ŞARTLARI;

MSB Sahil Güvenlik Uzman Jandarma alımlarına başvuru yapmak için en az lise mezunu olmak yeterli olacak. Askerliğini tamamlamış ya da halen devam ediyor olan erkek adayların, yaş şartlarında 27 yaşını geçmemiş olması gerekiyor. Sözleşmeli er olarak çalışmakta iken 3 yıllık ilk sözleşmesini tamamlamış olanlar (29 yaşına kadar) başvuru yapabilecek. İlk 3 yıllık sözleşmesi devam edenler başvuru yapamayacak. Askerlikten terhis olanların 5 yıl süre geçmemiş olması gerekiyor. Güvelik soruşturmalarından olumlu olarak sonuçlanması gerekiyor. Daha önce öğrencilik ile ilişiği kesilen adaylar da başvuruda bulunamayacak.

BAŞVURU TARİHLERİ;

2 Mayıs 2018 tarihinde başlayan başvurular için 13 gün süre verildi. Son başvuru tarihi 15 Mayıs 2018 tarihinde 14:00'a kadar devam edecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Uzman Jandarma alımlarında başvurular online olarak internet üzerinden yapılacak. Ön başvuruların toplanmasından sonra asıl başvurular için yeniden başvuru alınacak. 30 Mayıs tarihinde ise başvuru sonuçları ve seçim aşamasına girecek olan adayların listesi açıklanacak.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR

Sahil Güvenlik Komutanlığını bağlı birliklerinde (Yüzer, Kara) ve kurumlarında görev alacak olan uzman erbaşlar için Muhafız, Kurbağa Adam, şoför ve İkmal (Kamarot) unvanlarında görev alacaklar.  

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

kara kuvetler alım yapmıyormuydu yapıyorsa nasıl kayıt olunuyor yardımcı olabilirmisiniz deniz kuvvetlerinde başvurdum askerlik şartı var

okan
okan - 3 yıl Önce

Askerlik sarti halen neden kaldirilmadi sahil guvenlikte

Aykut
Aykut @okan - 3 yıl Önce

Askerliğini yapmadan bu mesleği nasıl yapmayı düşünüyosun

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Mrhb bisi sora bilirmiyim size

süleyman uğuz
süleyman uğuz - 3 yıl Önce

Ben askerligimi yaptm uman amayida istiyorum

Emin
Emin - 3 yıl Önce

Emin Gökçe

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Sahil güvenlik jandarmamı demek

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Terhis kağıdının asli sart mi yoksa e devletten aldigimzda olurmu

Irfan karatas
Irfan karatas - 3 yıl Önce

Ya ben açık öğretim lisesi okuyorum son 10 kredim kaldı yani son bir sinavim kaldı başvuru yapabilir miyim