Milli Savunma Bakanlığı 2 Farklı Pozisyon için Alım Yapıyor. Askeri Personel ile Askeri Öğrenci Alımları Yayınlandı

Milli Savunma Bakanlığı resmi İnternet sitesi üzerinden yayınladığı iki ilan ile birlikte askeri personel ve askeri öğrenci alımı yapmaktadır. Başvuru süreçleri devam eden her iki pozisyon içinde başvuru yapacak kişilere başvuru şartlarını açıklayan TSK, başvuru sırasında adayları ince eleyip sık dokuduğu belirtildi. Detayları haberimize derledik.

Milli Savunma Bakanlığı 2 Farklı Pozisyon için Alım Yapıyor. Askeri Personel ile Askeri Öğrenci Alımları Yayınlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından TSK bünyesine hem Askeri Personel hem de Askeri Öğrenci alımı farklı zamanlarda resmi site üzerinden yayınlandı. Yayımlanan ilanlarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli er ve uzman erbaş alımı yapılacağını açıkladı. İnternet sitesi üzerinden yayınlanan ikinci ilanda ise Hava Harp Okulu bünyesi için ara sınıfı askeri öğrenci alımı yapılacağını duyurarak Milli Savunma Üniversitesi bünyesine de 3. ve 4. sınıftan askeri öğrencilerinde alımlar için başvurularda bulunabileceğini açıkladı.

BAŞVURU KOŞULLARI

MSB tarafından yayınlanan alım ilanları doğrultusunda TSK bünyesi tarafından her ilan için belirlenen özel başvuru koşulları bulunmaktadır. Adaylar için belirlenen özel başvuru koşullarının yanında genel başvuru şartları da bulunarak adayların öncelikle genel başvuru şartlarını bünyelerinde sağlamaları gerektiği açıklandı. Başvuru şartları şu şekidedir; İstenilen eğitim seviylerinden mezun olmak, T.C. vatandaşı olmak, askerlik yapmasına hiç bir engel olmamak, akli sağlık sorununun bulunmaması, görevine ve takım çalışmasına sadık olmak, belirtilen yaş şartlarını taşıyor olması, geçmişinde herhangi bir suça karışmış olmaması, adli sicil belgesinin temiz oması, güvenlik soruşturmasının olumlu olması" adaylardan istenilen genel şartlardandır.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanları detaylıca incelemek için TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 06:58
YORUM EKLE