Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için farklı alanlarda uzman erbaş alımı yapacağını belirtti. Buna göre geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ilan için başvurular başlıyor. İşte detaylar.

Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başlıyor!

Sahil Güvenlik Komutanlığı geçtiğimiz günlerde alım yapacağını belirtti. Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliğini gidermek için Uzman Erbaş alımı yapacak. Yayımlanan bilgilendirme başvuru kılavuzuna göre başvurular Eylül ayı içerisinde tamamlanacak. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı 4 alan için alım yapacğaını belirtti. Haberimizin devamında İşin Olsa ekibi olarak başvuru kılavuzuna dair detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

HANGİ BRANŞLARDAN ALIM YAPILACAK?

Sahil Güvenlik Komutanlığı farklı 4 branş için alım yapacağını belirtti. Buna göre, Görev yaopacağı Birlik Yüzer olan Topçu, Motorcu Telsizci ve Kurbağa adamm branşlarında alım yapılacak. Ağrıca Telsizci pozisyonunda Kara birliğinde de görev yapacaklar. Bu yönde adaylara Yüzme testi yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alımını yapacğaı Uzman Erbaş adaylarından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Alım yapılacak branş dalında uygun ihtisasa sahip olmak, En az 164 cm boyunda olmak ve boy ve kilo ölçümü orantılı olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay, Uzman Jandamra ve Uzman Erbaş olarak istihdam edilmemiş olmaları ve 2018 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmaları gereklidir.

Askerlik yapan adaylar için Uzman Erbaş Olacaklar için Nitlelik belgesine sahip olmanız gereklidir. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için ise, Başvuru tarihinin ilk günü itibari ile terhis süresi üzerinden 5 yıldan fazla süre gelmemiş olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Söz konusu Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım ilanı 11 Eylül 2018 tarihinde ilan edilmişti. Buna göre adaylar başvurularına 17 Eylül 2018 tarihi saat 15:00 itibari ile başlayabilirler. Adaylar başvurularını en geç 27 Eylül 2018 tarihi saat 14:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvurular Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sahilguvenlik.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 05:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre ERGİN
Emre ERGİN - 1 yıl Önce

Ya arkadaşlar ben lise mezunuyum ama askere gitmedim yaşım 18 girebilir miyim ???

Furkan
Furkan - 1 yıl Önce

Askerligini yapmamis veya tecil ettirmis kisiler basvuru yapabiliyor mu?

Kuzey göktürk
Kuzey göktürk - 1 yıl Önce

Jandarma da askerliğini yapmış başvuru yapamıyor anlaşılan

Ahmet Abdurrahman Yılmaz
Ahmet Abdurrahman Yılmaz - 1 yıl Önce

Ben bu vatan için canımı vermeye hazırım vatan için yaoamacagım sey yoktur benim rabbim beni bu yolda gitmem için muvaffak eyler insallah

Tuncay
Tuncay - 1 yıl Önce

Yaş sınırı 30 32 etsinler bence bu yaşlarda başvuru yapacak çok kişi var

Hasan zunber
Hasan zunber - 1 yıl Önce

Aynen arkadaşa katılıyorum yaş sınırı 32 olsun

Osman
Osman - 1 yıl Önce

İlkokul ve dengi okullardada alim olsa daha iyi olur lutfen sesimizi duyurun.

Osman
Osman - 1 yıl Önce

İlkokul ve dengi okullardada alim olsa daha iyi olur lutfen sesimizi duyurun.