Komutanlığa Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başlıyor! Şartlar Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine lise mezunu adaylar içerisinden Uzman Erbaş alımı yapacağını bildirdi. Peki kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

Komutanlığa Lise Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başlıyor! Şartlar Nedir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda uzman erbaş alımı yapacağını bildirdi. Yayımlanan ilana göre askeri alımlar en az lise mezunu olan adaylar için geçerli olacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar ise 03 Mart 2020 tarihi ile başvurularına başlayacak olup en geç 13 Mart 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmek zorundadırlar. Peki ilgili ilanlara kimler başvuru yapabilecek?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Mart 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur.” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Şubat 2020) diğer şartları taşıyor olmak.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 21:40
YORUM EKLE