Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 24 Bin Askeri Personel Alıyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu 24 bin askeri personel alımı yapıyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 24 Bin Askeri Personel Alıyor
Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan iki farklı ilan Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilan da uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş sınıfları için askeri personel alımı yapılacağı belirtildi.

Alım ilanı Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlandı ve alımların yıl sonuna kadar yapılıp dönem dönem kursiyer eğitimlerinin başlanacağı da belirtildi. Uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş sınıfları için 24 bin askeri personel alımı yapılıyor.

HANGİ SINIFLAR İÇİN ALIM YAPILACAK

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 24 bin askeri personel alımı yapacak. Peki hangi sınıflar için alımlar yapılacak.

Sözleşmeli Erbaş - 13 Bin Personel
Uzman Erbaş - 11 Bin Uzman Erbaş


Yukarıda belirtilen sınıflar için Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı yapacak.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU

Sözleşmeli erbaş sınıfı için alınacak olan personeller çavuş rütbesine yükselmeyeceğinden dolayı adayın en az lise mezunu olması yeterli olmak ile beraber uzman erbaş rütbeli askerler çavuş rütbesine yükseleceğinden bu sınıf için adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Müracaat Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi  internet sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Detaylı bilgiye adaylar aşağıda ki linkten ulaşabilir.

www.kkk.tsk.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
bünyamin
bünyamin - 3 yıl Önce

askeri alımlarda yaş şartı esnetilsin ilgililerden alımlarda yaş şartının 28 olması için çalışmaz bekliyoruz

uyducu
uyducu @bünyamin - 3 yıl Önce

polislikte yas 28 30 cekildi askeriyeninkin yapmaları lazım şimdi coluk cocuk alıyorlar bizim gibi 15 ay yapmadılar ısparta egirdir fazla bilmezler

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

yükselmeyeceğinden dolayı adayın en az lise mezunu olması yeterli olmak ile beraber uzman erbaş rütbeli askerler çavuş rütbesine yükseleceğinden bu sınıf için adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.
Ne guzel aciklama ya ikiside envar az lise mezunu fark nerde anlamadim=)

murat koca yiğit
murat koca yiğit - 3 yıl Önce

Yaş kaç ve arananan özellikler lütfen

Murat
Murat - 3 yıl Önce

illaki lise olcak ilkokullukar ne olcak anlamadım

Fatih kaya
Fatih kaya - 3 yıl Önce

Ben yaşım 30 du müracaat ettim alım yoktu şuanda ben 34 yaşındayım ve askerliği çok istiyorum askerde 155 likit obus şoför uydum kabul ederlerse seve seve gitmeye hazirim