Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alım Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan ilan ile en az ilköğretim mezunu 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacağı duyuruldu.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı En Az İlköğretim Mezunu 13 Bin Sözleşmeli Erbaş Alım Yapacak
Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanmış olan askeri ilanda Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu sözleşmeli erbaş alımı yapacağı öğrenildi.

Askeri alım ilanı Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile bugün duyuruldu ve müracaatlarda bugün itibari ile başladı. Buna göre Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu toplam 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacak.

Sözleşmeli Erbaş: 13 Bin Personel

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR


Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulan bildiri ile 13 bin sözleşmeli erbaş alımı yapılacağı öğrenildi. Peki kimler başvuru yapabilir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak

En az ilköğretim mezunu olmak

25 yaşınıbitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

En az ilköğretim ve yurt dışındaki dengi okul mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar),

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak,

Fiziki kusuru bulunmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından aranmakta olup müracaatlar bugün itibari ile başladı. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda ki linkleri takip etmesi gerekmektedir.

//www.kkk.tsk.tr
Sözleşmeli Erbaş Alım İlanı İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE