Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 Bin Askeri Personel Alacak

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli erbaş ve uzman erbaş sınıfları için toplam 24 bin askeri personel alımı yapacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 Bin Askeri Personel Alacak
Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara Kuvvetleri Komutanlığı aracılığı ile geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan ilan da 24 bin askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Alım ilanı Milli Savunma Bakanlığı aracılığı ile hazırlandı ve 11 bin uzman erbaş alımı yapılacağı belirtilirken yine 13 binde sözleşmeli erbaş alınacağı duyuruldu. Uzman erbaşların görev süreleri boyunca uzman çavuş rütbesine yükseleceğinden en az lise mezunu olması gerekmekte olup sözleşmeli erbaş alımlarında adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekmektedir.

Sözleşmeli Erbaş: 13 Bin Askeri Personel
Uzman Erbaş: 11 Bin Askeri Personel

NASIL BAŞVURU YAPILACAK


Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş sınıfları için toplam 24 bin kişilik askeri personel alımı gerçekleştirilecek. Peki alım ilanına nasıl başvuru yapılır. Adayların sahip olması gerektiği nitelikler nelerdir?

Başvurular Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Sağ bölümde yer alan sözleşmeli erbaş ve uzman erbaş linkleri aracılığı ile adaylar yine tüm detayalr hakkında bilgi sahibi olabileceği gibi başvurularını da aynı kanal üzerinden gerçekleştirebilirler.

Alımlar Mart ayından 1 Aralık 2017 tarihine kadar yapılacak ve aralıklarla sözleşmeli erbaş ile uzman erbaş alımları gerçekleştirilecek olup 1 Aralık 2017 tarihine kadar toplam 24 bin askeri personel alımı yapılacak.

www.kkk.tsk.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 4 yıl Önce

yaş şartı 28 olsun girelim işte

ali
ali - 4 yıl Önce

yaş sınırı esnetilmeli 33 olmalı kesinlikle