Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri 2018 Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımında Son Gün

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için 2018 yılı için Sözleşmeli er ve Uzman erbaş alımı yapacağını belirtmişti. Ancak başvurularda son güne gelindi. İşte başvuru şartları ve detaylar şöyledir.

Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri 2018 Sözleşmeli Er ve Uzman Erbaş Alımında Son Gün

Eylül ayında yayımlanmış olan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için farklı alanlarda alım yapacağını belirtti. Buna göre Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerine 2018 yılı için Sözleşmeli er ve Uzman Erbaş alımı yapacağını ilan etmişti. Başvurularına ilanın yayımlanması ile birlikte başlayan adaylar için başvurularda son güne gelindi. Buna göre adayların başvuru yapabilmeleri için aranan nitelikleri taşımaları gerekmektedir. İşin Olsa ekibi olarak sizler için birkez daha ilgili ilan hakkında detayları paylaşıyor olacağız.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Adayların başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gereklidir. Buna göre adaylardan aşağıdaki nitelikler aranacak.

Sözleşmeli Er İçin Aranan Şartlar:

Adaylardan bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Askerliğini er ve erbaş olarak tamamlamamış olmak, Başvuru yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile 25 yaşından gün almamış olmak, Her ne sebeple olursa olsun askeri okullardan ve TSK dan ayrılmamış olmak, Askerlik hizmetine başlamamış veya başlamış olanlar için 20 yaşları ile 25 yaşları arasında olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, TSK da daha önce subay, Astsubay, Uzman Jandarma veya uzman erbaş, Sözleşmeli er ve er olarak istihdam edilmemiş olmak, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranır.

Uzman Erbaş İçin Aranan Şartlar:

Uzman erbaş için başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvuru yaptığı esnada yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için terhis süresinin üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Başvuru yapılan yılın Ocak ayı itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak, Askeri öğrencilik ile ilişksi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay, uzman Jandarma veya uzman erbaş olarak görev yapmamış olmak gibi nitelikler aranacaktır.

Başvuru şartları hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilanların tam metinlerini inceleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 25 eylül 2018 tarihi itibari ile balamışlardı ancak başvurularda son güne gelindi ve adaylar başvurularını en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. (Seçim aşamaları tarihleri bilahare internet adresinden kayıtlı telefon numaralarına SMS ile bildirilecek olup adayların adreslerine çağrı mektubu ve elektronik posta gönderilmeyecek, gazete ilanı verilmeyecektir.)

Sözleşmeli Er İlanı

Uzman Erbaş İlanı

BAŞVURU YAP

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 01:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren büyük
Eren büyük - 2 yıl Önce

Ben şuanda askerim bana KPSS şartı varmi

kenan övün
kenan övün @Eren büyük - 2 yıl Önce

askersen yok birliginden nitelik belgesi alıyorsun benimde oğlum asker baş vurdu lise mezunu

isa
isa @Eren büyük - 2 yıl Önce

sana kpss sartı yok aslanımm

Berk Baydemir
Berk Baydemir @Eren büyük - 2 yıl Önce

Ne zamn çağırırlar 2.5 aydır bekliyorum

Okan ÇEÇEN
Okan ÇEÇEN - 2 yıl Önce

Başvuru olmuyor yapamıyorum uğraşıyorum 2 saattir

Onur Karabakan
Onur Karabakan - 2 yıl Önce

Ne Zaman başlıyacak alımlar

MUSTAFA TASPINAR
MUSTAFA TASPINAR - 2 yıl Önce

KPSS SARTI VARMI BEN BASVURUMU YAPTIM AMA KPSS YE GIRMEDİM ELENIRMIYIM ACABA

Bilal Habeş Kızılcık
Bilal Habeş Kızılcık - 2 yıl Önce

Jandarma uzman çavuş alımı ne zaman olacak bilginiz var mi acaba

oguzhan
oguzhan - 2 yıl Önce

eren buyuk kardesim sana kpss sarti yok

Turan gezgin
Turan gezgin - 2 yıl Önce

Ben sözleşmeli er başvuru yaptim nezaman çagïracaklar

Akın
Akın - 2 yıl Önce

sözleşmeli er alımı devam ediyor mu nasıl başvurucaz yardımcı olurmusunuz