Kadın PÖH Olur Mu? PÖH Alımları Yapılacak Mı? Açıklamalar ve Detaylar (İLAN BEKLENİYOR)

Uzunca sürelerdir beklenen PÖH alımlarında merak edilen kadın pöh olur mu sorusuna, kadın adaylara kadro açılacak mı sorusuna ve gündeme yansıyan açıklamalara haberimizde yer verdik...

Kadın PÖH Olur Mu? PÖH Alımları Yapılacak Mı? Açıklamalar ve Detaylar (İLAN BEKLENİYOR)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, her yıl PÖH alımları yapılacağına değinilmiş, bu alımlar belirli dönemlerde kamuoyuna duyurularak vatandaşların başvurularına açılmıştı. Uzunca sürelerdir yeni bir ilan bu alımlarla alakalı yayımlanmadı ve yüzbinlerce aday tarafından yeni bir ilanın yayımlanıp yayımlanmayacağı sorusu sorulmaya başlandı. Bazı adaylar tarafından da kadın pöh olur mu, kadın pöh alımı yapılacak mı şeklinde sorular sosyal medya platformlarında yer aldı. Bakan Soylu' nun açıklamalarının ardından kadın adaylar tepki göstermişti, kadın adaylara yönelik de PÖH alımı yapılması istenmişti. Bakan Soylu açıklamalarında, kadınlara yönelik de ilanların yayımlanacağını belirtmişti.

Kadın PÖH alımları ve erkek PÖH alımlarında son durum ne ? Bakan Soylu' dan yeni açıklama

PÖH alımı konusunda Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada, alımların durumuyla alakalı net bir bilgi verilmedi. Mevcut ihtiyaçların gözden geçirilmesi, planlama ve hesaplamaların yapılması gerektiği konularına değinerek, PÖH alımlarıyla alakalı soruyu muallakta bıraktı. Açıklamasının devamında Polis Özel Harekat kadrosuna alımların, mevcut polisler üzerinden nakil yoluyla da uygulanan sınavlarla alındığını aktararak, 2019 yılı için müjdeli bir haberi paylaşmadı. Yapılan açıklamalarda, kadın adayların da bu yönde istekleri olduğuna, bunun güzel bir istek ve sevindirici olduğuna değinen Bakan Soylu, gerekli çalışmalar ışığında kamuoyuna bilgilendirmelerin yapılabileceğine vurguda bulundu. Bizler isinolsa.com ekibi olarak alımlarla alakalı gündeme yansıyanları takip ederek, sizlere aktarmaya gayret göstereceğiz. Sizler de konu altındaki yorumlar bölümünden bizlere düşüncelerinizi aktarabilir, mevcut süreçlere dair yorumlarda bulunabilirsiniz. Tüm gelişmeler mobil cihazlara bildirim olarak gönderildiğinden, uygulamalarımızı indirmenizi öneririz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip edin, ilanları sosyal medyada görün! Tıkla takip et...

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek
Dilek - 2 yıl Önce

Evet kadın alımları olsun lise mezunu olanlarda girsin

Gökhan Taş
Gökhan Taş - 2 yıl Önce

PÖH 10.000 bin alımları için sınav olacak mı?

GÜL
GÜL - 2 yıl Önce

Bayan PÖH alımları da olsun. Yaş şartını esnetin lütfen...1985 - 1984 doğumlu ve sonrasını alırsanız bekleyen birçok kişinin umudu olursunuz.

Sümeyra
Sümeyra - 2 yıl Önce

açıklansın artık lise mezunu bayan alımıda olsun lütfen

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Yaş sınırı esnetilirse gerçekten çok iyi olur.1984 doğumlu lise mezunları alımları olursa çok iyi olur gerçekten.

lıse mezunu
lıse mezunu - 2 yıl Önce

alım olmadıktan sonra 100 alım olsakı nolacak alım yok kadın alım olacak mı dıyor

61
61 - 2 yıl Önce

Her alımda bayan alımı olsun bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız bizimde hakkımız var