Jandarma Uzman Erbaş Alımı İçin Son 3 Gün!

Jandarma Genel Komutanlığının yayımladığı 2 bin 375 Uzman erbaş alımı için son başvuru tarihi 30 Temmuz. Peki başvuruda hangi şartlar aranıyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı İçin Son 3 Gün!

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığının yayımladığı personel alımına yönelik başvurular için son tarih 30 Temmuz. Jandarma Uzman Erbaşlığa başvuruda bulunmak için adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Ön lisans ve lisans mezunu olan kişilerde başvuruda bulunabilecek. Peki sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş olmak için hangi şartları sağlamak gerekiyor?

İŞTE DETAYLAR

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 13 Temmuz 2018 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı personel temin sayfasında ve Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ilanda 2 bin 375 sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını duyurmuştu. Milli Savunma Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Personel Temin Sayfası üzerinden e-devlet şifresi ile başvuruda bulunan adaylar arasından istenilen özellikleri yerine getiren kişiler sınav için çağırılacaklar ve asıl sınav başvuruları da sınava çağırıldıkları yerde alınacak. Uzman Erbaş olabilmek için Türk vatandaşı olmak gerekiyor ve askerlik hizmetini tamamlamış veya hali hazırda askerlik yapıyor olmak gerek. Sadece erkek adayların başvuruları kabul edilecek. uzman erbaş alımında yaş şartı olarak 27, askerlik görevini yapmakta olanlar için 29 yaşını doldurmamış olmalarının gerekiyor. Boy olarak ise en az 164 cm en fazla 210 cm kabul ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER