Jandarma Kadın ve Erkek 2 Bin 650 Astsubay Alıyor! Kimler Başvuru Yapabilir

Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere kadın ve erkek toplam 2 bin 650 kişilik astsubay alımı yapıyor.

Jandarma Kadın ve Erkek 2 Bin 650 Astsubay Alıyor! Kimler Başvuru Yapabilir
İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı personel temin bölümü aracılığı ile askeri personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan astsubay alım ilanı kamuoyuna duyuruldu.

Jandarma Genel Komutanlığının personel temin bölümüne bakıldığında farklı sınıflar için kadın ve erkek olmak üzere toplam 2 bin 650 astsubay alımı yapılmaktadır. Peki astsubay alımı ilanına kimler müracaat edebilir ve detaylar nedir? Başvuru tarihleri.

BAŞVURU ŞARTLAR

Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül 2017 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.
Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını(Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1990 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),  lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar içinotuz iki yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1985 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), bitirmemiş olmak.
www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanan Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzunda düzenlenmiş olan 'Sözleşmeli Astsubay adaylarında aranacak nitelikleri taşımak
Yukarıda belirtilmiş olan şartlar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranmakta olup adayların bu niteliklere sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURU DETAYLAR

Jandarma Genel Komutanlığının kadın ve erkek toplam 2 bin 650 kişilik astsubay alım ilanına başvuru yapacak olan adayların 28 Nisan 2017 tarihinden aşağıda ki link aracılığı ile müracaatlarını gerçekleştirebilir.

https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx

ASTSUBAY MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRKİYE
TÜRKİYE - 3 yıl Önce

1989 doğumluyum bir seneden kaçırıyorum keşke yukarıya çekseler askeriyede olmayı çok isterdim.

ŞAKİR
ŞAKİR - 3 yıl Önce

BENDE ASTSUBAYLIK BAŞVURUSU YAPTIM AMA SINAV MÜLAKAT NASIL SONUÇLANIR BİLMİYORUM BU KONUDA YARDIMCI OLABİLECEK VAR MI BELKİ ÇOĞU İÇİN MECBURİYET AMA BENİM İÇİN HAYAL FACEBOOK ADRESİM: SESSİZ.GECE12@HOTMAİL.COM

srkn
srkn - 3 yıl Önce

başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak bilen arkadaş varmı

Filiz
Filiz - 3 yıl Önce

Bende basvurmak istiyorum

Filiz
Filiz - 3 yıl Önce

Bende 1988 dogumluyum basvurmak istiyorum

Byn
Byn - 3 yıl Önce

Bende basvurmak istiyorum ama on kaydi doldurdum. Bayan alimi yoktur dedi

Byn
Byn - 3 yıl Önce

BN LİSE SON SINIFTAYIM ASKER OLAMAYI COK İSTİYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

haticeht
haticeht - 3 yıl Önce

Lisans kazanıp ilk sene birakmak durumunda kalanlardan birisiyim lütfen lise mezun dahilinde başvurular gerçekleşsin.Eğitim zorunluluğu getirilsin rica ediyorum.lisans olan pöh bile başvuru hakkını en az lise başvuru hakkı tanıyarak gerçekleştirdi.Bu konudada birşeyler yapılmasını rica ediyorum