Jandarma Genel Komutanlığı 2017 Sözleşmeli Subay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı subay alım ilanı duyurusu yaptı. Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılı Sözleşmeli Subay alımı başvuru ve seçme sınavı kılavuzu yayımladı. İşte detaylar.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 Sözleşmeli Subay Alımı
Jandarma Genel Komutanlığı 27 Mart 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan subay eksikliğini gidermek amaçlı 2017 yılı Başvuru ve Seçme Sınavı kılavuzu yayımladı. Kılavuza göre alımlar sözleşmeli olarak yapılacak olup, Başvurular 27 Mart 2017 tarihinde başlayacak olup 18 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapacak adaylar aşağıdaki niteliklere uygun olmak zorundadır. 

Jandarma Genel Komutanlığı Hangi şartlarda alım yapacak ?

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli subay alımı yapacağı kadrolar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül’e kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak, silahlı görev yapmaya veya silah taşımaya engeli bulunmamak, sağlık yönetmeliğince belirtilen şartları taşımak, daha önce çalıştığı kamu kurumdan disiplin veya ahlaki nedenlerle çıkartılmamış olmak, alkol veya uyuşturucu gibi maddeleri kullanmamk, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından veya arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, başvuru tarihleri içerisinde herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Adayların belirtilen şartlardan herhangi birini taşımadıklarının anlaşılması halinde, sınav sonuçlarına bakılmaksızın adaylıkları, öğrenime başlamışlarsa öğrencilikleri sona erdirilir. Bu şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecektir. 

BAŞVURULAR:

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Subay Alımı ilanına başvuruda bulunacak olan subay adayları, ilan yayınlandığı tarihten itibaren başvurularına başlayacak olup en geç 18 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden personel/öğrenci alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular geçici olarak kabul edilecektir. İlanı tam metni için Buraya Tıklayınız. Ayrıca ilanın metninden sınav bilgilerine ve diğer bilgilere ulaşacağınızı unutmayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
bbbbbbbbbb
bbbbbbbbbb - 3 yıl Önce

en son kaç doğumlular başvurabilir demek istiyor anlamadım...

MEHMEY
MEHMEY @bbbbbbbbbb - 3 yıl Önce

1 OCAK 1990 VE SONRASI BAŞVURU YAPABİLİR

Bora
Bora - 3 yıl Önce

Astsubay başvuruları ne zaman başlicak ?

ahmed
ahmed @Bora - 3 yıl Önce

4 nisan kardeşim

veysel
veysel - 3 yıl Önce

aynı anda sözleşmeli jandarma subaylık ve astsubaylık için başvuru yapabilirmiyiz ?

Arslan
Arslan - 3 yıl Önce

ne zaman belli olur sonuçlar.Bu konuda fikri olan var mı.

Arslan
Arslan - 3 yıl Önce

Sonuçlar ne zaman belli olur acaba

Hasan Aslan
Hasan Aslan - 3 yıl Önce

kaç kişi alacaklar

AHMET VE RANA
AHMET VE RANA - 3 yıl Önce

jamyo kapandı onun yerine asem açıldı onu için jandarma astbuyalar önlisans mezunlarından alıncak lise mezunu alım yok artık

aaba
aaba - 3 yıl Önce

askerlik yapmış olmak şart mı ?