Jandarma Genel Komutanlığı 2 Bin 650 Astsubay Alımı Başvuruları Bugün Son!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alımını yaptığı ve başvuruların 31 Mart 2017 tarihinde başladığı 2 bin 650 Astsubay alımı başvuruları bugün sona eriyor! İşte başvuru detayları.

Jandarma Genel Komutanlığı 2 Bin 650 Astsubay Alımı Başvuruları Bugün Son!
Jandarma Genel Komutanlığı yaptığı duyurusuna göre toplamda 2 bin 650 kişilik boş kadrosu ile bay ve bayan Astsubay alımı yapıyor. Başvuruları 31 Mart 2017 tarihinde başlamıştı ve bugüne kadar devam etmekteydi. Ancak Jandarma Genel Komutanlığı duyurusunda başvuruların 28 Nisan 2017 tarihine biteceğini ve bu tarihten sonra yapılan başvuruların geçerli olmayacağını belirtmişti. Adaylar başvurularını en geç bugün içerisinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinden personel/öğrenci alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular geçici olarak kabul edilecektir.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER :

Jandarma Genel Komutanlığı toplamda 2 bin 650 kişilik kadro ile bay ve bayan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarına uygun olmak, herhangi bir hüküm suçu bulunmamak, Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül 2017’ye kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiĢ nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaĢını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1990 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) , lisansüstü öğrenimini tamamlamıĢ olanlar için otuz iki yaĢını bitirmemiĢ (Bir üst yaştan gün almamış olan 01 Ocak 1985 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) olmak, Daha önce çalıştığı kurumdan veya kuruluştan disiplin suçu almamak ve ahlaki nedenlerle görevini sonlandırmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir terör örgütü üyesi olmamak veya olmuş olmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olmulu sonuç almak, Alkol, uyuşturucu ve madde kullanımı gibi maddelerden tedavi görmemiş olmak, Başvuru tarihleri içerisinde herhangi bir siyasi parti üyesi oladığına dair yazılı beyanda bulunmak şartları aranacaktır. Adayların belirtilen şartları taşımadıkları öğrenilirse sınav sonucuna bakılmaksızın öğrenim durumu sona erecektir. 

İLAN HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİYİ BURADAN ALABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKHAN
GÖKHAN - 5 yıl Önce

Sonuçlar ne zaman açıklanacak

SIRADAKİ HABER