Jandarma Erkek ve Kadın 370 Subay Alıyor! Başvurular Sona Eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı kadın ve erkek olmak üzere toplam 3740 subay alımı gerçekleştirmektedir. Adayların 18 Nisan'a kadar başvuru yapması gerekiyor.

Jandarma Erkek ve Kadın 370 Subay Alıyor! Başvurular Sona Eriyor
Geçtiğimiz haftalar da Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümü aracılığı ile yayımlanan askeri personel alımı ilanın da Jandarma Genel Komutanlığının kadın ve erkek toplam 370 subay alımı yapacağı öğrenildi.

Alım ilanı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlandı ve resmi internet sitesinde ki personel temin bölümünden kamuoyuna duyuruldu. Duyurunun yapılması ile müracaatlar yapılmaya başlandı ve halen müracaatlar sürmekte olup adayların subay alımına 18 Nisan 2017 tarihine kadar başvurularını yapması gerekmektedir. Peki kimler müracaat edebilir.

ARANACAK OLAN ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.
Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını(Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1990 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.),  lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını (Bir üst yaştan gün almamış olan, 01 Ocak 1985 ve daha sonra doğanlar başvurabileceklerdir.), bitirmemiş olmak.
Adayların yukarıda belirtilen şartlara sahip olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Yukarıda yer almakta olan şartlar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranmaktadır. Adayların başvuru yaparken bu şartlara sahip olması gerekmekte müracaatlar aşağıda ki link üzerinden 18 Nisan 2017 tarihinde kadar yapılacaktır.

https://app1.jandarma.tsk.tr/pts_aday/aday.aspx

SUBAY MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ (RÜTBELERE GÖRE)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE