Jandarma En Az İlköğretim Askeri Personel Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu lojistik branşlı uzman erbaş askeri personel alımı başvuruları sürüyor.

Jandarma En Az İlköğretim Askeri Personel Başvuruları Devam Ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için uzman erbaş alımı ilanlarını hazırlayarak kamuoyuna resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümü aracılığı ile duyurmaktadır. Yeni yayımlanan ilanlara göre personel alımları gerçekleştirilmektedir.

uzun süredir lojistik branşlı yani meslek sınıfları için en az ilköğretim mezunu uzman erbaş, askeri personel alımı yapmaya Jandarma Genel Komutanlığının ne zaman ilan yayımlayacağı merak ile beklenirken sonunda müjdeli haber duyuruldu ve 2017-9 ilanı meslek sınıfları için yayımlandı. Başvurular halen sürüyor.

ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. En az ilköğretim mezunu olmak Askerlik hizmetini yapanlar için (17 Ocak 2017 tarihine kadar bitirmiş olmak) Askerlik hizmetini tamamlayanlar için terhis üzerinden 3 yıl geçmemiş olmak 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar). En az 164 cm boyuna sahip olmak

İlköğretim Mezunları İçin Sınıflar

Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhı tesisatçı, kaportacı, terzi, , duvarcı, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinası operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi (fiberglasçı), kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı ve tatlıcı için 29 sınıf ayrılmıştır.

Lise ve Üzeri Mezunları İçin Sınıflar

Jeneratörcü  / jeneratör teknisyeni, kaynakcı, optikelektro optik sistem bakım teknikerliği, hafif silah teknisyeni, polisajcı, bağlamacı, orgcu, tonmaister, Türk Sanat Müziği solist, Türk Hafif Müziği solist, Türk Halk Müziği solist, kemancı, udi, kanuncu, klarnetçi, piyanist şantör, bas gitarcı, baterist, muhasebe elemanı, soğutma malzeme tamircisi, uçak/helikopter teknisyen yardımcısı ve uçuş hattı uzmanı için 22 sınıf ayrılmıştır.

BAŞVURULAR

Yukarıda detaylı olarak belirtilmiş olan şartlara sahip olan adaylar ilgili meslek branşları için müracaatlarını gerçekleştirebilir. Başvurular 18 Ağustos 2017 tarihine kadar aşağıda belirtilen link aracılığı ile yapılacaktır.

https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTS_Aday/Aday.aspx 
TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuh
Nuh - 3 yıl Önce

Ben söLeşmeli erim 2 ay sonra 3 yılım dolacak başvurabiliyormuyum

İbrahim
İbrahim - 3 yıl Önce

Yaş 26 veya 28 olsa güzel olur

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Basvuracagimiz meslek icin belge filan lazim oluyormu

ahmet mekikçi
ahmet mekikçi - 3 yıl Önce

dövme var kolumda 20 cm den küçük siyasi ideoloji içermiyor alırlarmı

kemal
kemal - 3 yıl Önce

ben başvuru yapacam ama başvuru ılanı yok

İrfan
İrfan - 3 yıl Önce

Kalfalık ve ustalık belgem var 21 yaşın dayım ama başvuru yapamıyorum

Şaban altun
Şaban altun - 3 yıl Önce

Meslek için belge şartmı

enes
enes - 3 yıl Önce

nerden basvuru yapiyoz anlamadım kamyon tamircısıyım