Jandarma Bünyesine 11 Bin Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor! Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Geçtiğimiz yıl alımları yapılan ve bu yıl da başvuruları alınması beklenen Jandarma Uzman Erbaş alım ilanı ne zaman yayınlanacak? 11 bin uzman erbaş alımına ilişkin detaylar, başvuru tarihleri ve kimlerin başvuruda bulunacağı gibi tüm bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Jandarma Bünyesine 11 Bin Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor! Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine her yıl belirtilen miktarlarda personel alımları gerçekleştiriliyor. Bu personel alımlarında çok sayıda pozisyon için alımlar, zaten geçtiğimiz yılın bu döneminde gerçekleştirilmişti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da daha önceden kamuoyuna aktarıldığı üzere 11 bin kişilik bir uzman erbaş alımının gündeme gelmesi bekleniyor.

Uzman Erbaş Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Geçtiğimiz yıl, bu tarihlerde ilgili ilana çıkılmış; hem kamuoyuna hem de ilanı bekleyen adaylara müjdeli haber verilmişti. Ancak daha önceden yapılan alımlar nedeniyle ve yoğun ilginin bulunması nedeniyle, bu yıl henüz ilana çıkılmadı. Yoğun ilgiden kaynaklı olduğu varsayılarak, ilanın yakın tarihte kamuoyuna duyurulacağını düşünüyoruz. Özellikle tahmini tarihi öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz için, ilanın muhtemel yayımlanma tarihinin Ekim ayı sonları gibi olabileceğini söylemek mümkün. Yayımlanacak olan uzman erbaş alımından anında bildirim alarak haberdar olmak isterseniz, mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS: TIKLAYINIZ
Android: TIKLAYINIZ

Bakandan 25 bin, Erdoğan' dan 10 bin 175 açıklamaları

Mevcut sürece ilişkin bakan Süleyman Soylu, yaptığı açıklamasında asayiş sınıfı için 25 bin kişilik bir alımın olacağını kamuoyuna duyurmuştu. Ancak Erdoğan tarafından yapılan açıklamada ise bu alımın 10 bin 175 kişilik olacağı ifade edilerek, 100 günlük eylem planı işaret edilmişti. Yakın tarihte, muhtemelen Ekim ayı sonu ya da Kasım ayının başı itibariyle, yayımlanacak bu ilandan ziyaretçilerimizi haberdar etmiş olacağız.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 06:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 yıl Önce

5 yıl terhis şartı bizim için çok büyük haksızlık kaldırılsın istiyoruz duyun sesimizi madur oluyoruz

Kamil
Kamil - 2 yıl Önce

Jandarma uzman alımında ocak aralık şartı kaldırılsın

Berk
Berk - 2 yıl Önce

Güvenlik korucuları da alınacakmı yaş sınırını 30 olsun

Takipci
Takipci - 2 yıl Önce

Yaş şarti 35 olsun, birton dağ gibi insan var hepsi geziyor alin bunlari faydalansin, hersey vatan icin ????????

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Jandarma bir yıldır mülakat ve atamayı.bitiremedi zor olmaz

Ayhan öner
Ayhan öner - 2 yıl Önce

Askerlik sarti varmi uzmanlik için

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Hep aynı şey alım var diyip hiç bir alım olmuyor kaç aydir

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

İlkokullarda başvura bilicekmi acaba